LIGA PRVAKA

Velika katastrofa Dinama, Liverpul slavio nakon preokreta, Real ostvario pobjedu

Reprezentativac BiH Ermedin Demirović je ušao u igru u zadnjih 15 minuta

Štutgart: Sjajan otpor. AP Photo/Manu Fernandez

S. S.

jučer

U drugom terminu prvog kola novog formata Lige prvaka gledali smo četiri meča i vidjeli mnoštvo golova.

Milan je stigao do rane prednosti nad Liverpulom preko Pulišića, ali to je bilo sve od njih. Preokret Liverpulu su donijeli stoperi nakon prekida. Prvo je pogađao Konate, a onda i Van Dajk. Za konačnih 1:3 pogodio je Soboslaj.

Pravu katastrofu su doživjeli izabranici Sergeja Jakirovića u Minhenu. Bajern je imao prednost od 3:0 na poluvremenu, a onda se pojavio tračak nade za Dinamo kada su uspjeli vratiti prednost na 3:2 preko Petkovića i i Ogivare. No to je sve što smo vidjeli od njih. Nakon toga je Bayern postigao još šest pogodaka. Za Bajern su pogađali četiri puta Kejn, Gereiro, dva puta Olise, Sane i Gorecka. Bajern je čak tri gola postigao iz penala.

Real se mučio veći dio meča protiv Štutgarta. Početkom drugog poluvremena im je prednost donio Mbape, no Štutgart izjednačuje preko Undava. Kada se činilo da će ovo ostati konačan rezultat pogađa Ridiger na asistenciju Modrića. Duboko u sudijskoj nadoknadi za Real pogađa Endrik i postavlja konačnih 3:1. Reprezentativac BiH Ermedin Demirović je ušao u igru u zadnjih 15 minuta.

Sporting je savladao Lil rezultatom 2:0.

Na portalu "Avaza" ste mogli pratiti tekstualne prijenose ovih mečeva.

Milan - Liverpul 1:3

Bajern - Dinamo 9:2

Real - Štutgart 3:1

Sporting Lil 2:0

Slavlje Brune Petkovića. Marko Lukunic / PIXSELL

94 - Još dva gola Bajerna. Prvo je pogodio Sane, a onda i Gorecka.

83 - Ridiger vraća Real u život.

78' - Treći penal za Bajern i treći put Kejn siguran.

73' - Bajern povećava na 6:2 preko Kejna. On je pogodio s bijele tačke.

68' - Pogodio je Štutgart preko Undava. Sve vrijeme sjajno pariraju i pokazuju da prošle sezone nisu bili slučajno drugi u Bundesligi.

67' - Liverpul povećava prednost preko Soboslaja. Gakpo je asistent.

Kilijan Mbape: Postigao gol. AP Photo/Manu Fernandez

65' - Sporting sada povećava prednost. Debast pogađa za 2:0. Ako se uzme u obzir igrač više, čini se da je pitanje pobjednika ovdje već poznato.

61' - Na tri razlike sada povećava Olise. Drugi gol Olisea i druga asistencija Musijale večeras.

60' - Ponadao se Kejn i het-triku, no poništen mu je gol zbog ofsajda.

58' - Kratko je trajala nada igrača Dinama. Sjajni Kejn postiže svoj drugi pogodak.

Bajern vodi. AP Photo/Matthias Schrader

50' - Šok u Minhenu. Prvo je pogodio Bruno Petković na asistenciju Pjace, a odmah nakon toga pogađa i Ogivara. Izabranici Jakirovića su se brzo vratili u igru, iako su u prvom poluvremenu izgledali očajno.

46' - Iako je Štutgart u većem dijelu prvog poluvremena parirao, Real odmah na startu nastavka pogađa. Strijelac je Kilijan Mbape.

Počela su druga poluvremena.

Pulišić zabija pogodak. Platforma X

41' - Potpuni preokret Liverpula. Sada pogađa i drugi stoper nakon prekida. Van Dajk je bio siguran glavom nakon asistencije Cimikasa.

40' - Lil u dodatnom problemu. Gomes je dobio crveni karton.

38' - Sporting dolazi do prednosti. Strijelac je Šveđanin Đokeres. Također, Bajern povećava prednost. Strijelac je Olise. Ovo je njegov prvi pogodak u dresu Bajerna.

34' - Gereiro zabija za Bajern. Dinamo još uvijek nema šuta.

19' - Pogađa Konate nakon prekida. Aleksander Arnold je centrirao iz slobodnog udarca, a Konate pogađa glavom.

19' - Zbog ofsajda je poništen gol Gnabrija, no Kejn pogađa gol za vodstvo iz penala.

Džošua Kimih. FC Bayern

17' - Zaprijetio je Liverpul preko Salaha. Egipćanin pogađa prečku.

16' - Evo gola u Minhenu. Serž Gnabri pogađa za Bajern, asistent je Džamal Musijala.

13' - Smirio se tempo u Milanu. U Minhenu postoji samo jedna ekipa, ali Bajern još uvijek ne može stići do gola. Štutgart je na startu meča dosta više pokazao.

3' - Slavlje u Milanu. Vode domaćini. Lako je ispala odbrana Liverpula, a pogađa Kristijan Pulišić.

1' - Počele su utakmice.

20:50 Kod Milana startaju: Menjan, Kalabria, Pavlović, Tomori, Hernandez, Loftus Čik, Fofana, Pulišić, Rajnders, Leao, Morata.

Kod Reala će igrati: Alison, Aleksander Arnold, Van Dajk, Konate, Cimikas, Mekalister, Gravenberh, Gakpo, Soboslaj, Salah i Diogo Žota.

Bajern počinje sa sljedećih 11: Nojer, Kimih, Kim, Upamekano, Dejvis, Gerero, Pavlović, Olise, Musijala, Gnabri i Kejn.

Dinamovih 11 su: Nevisitić, Pijer-Gabrijel, Emae, Teofil Ketrin, Ristovski, Mišić, Rog, Ogivara, Baturina, Pjaca i Petković.

Realova postava je: Kurtoa, Vaskez, Karvahal, Ridiger, Mendi, Belingem, Čuameni, Valverde, Rodrigo, Vinisijus Džunior i Mbape.

Štutgart: Nubel, Vagnoman, Rolt, Čabo, Mitelštat, Karazor, Štiler, Leveling, Milo, Undav i Fuhrih.