KONFERENCIJSKA LIGA

"Ovo je teže promašiti nego pogoditi": Čelzijev napadač se osramotio za sva vremena

Rezultat je za Čelzi mogao biti uvjerljiviji da na Stamford Bridžu nije viđen jedan od bizarnijih promašaja

Guju: Šokantan promašaj. Screenshot

23.8.2024

Fudbaleri Čelzija su pobijedili švicarski Servet 2:0 u prvom susretu plej-ofa Konferencijske lige, te osigurali sebi prednost pred revanš.

Iako su gosti imali niz velikih šansi, rezultat je i za Čelzi mogao biti uvjerljiviji da na Stamford Bridžu nije viđen jedan od bizarnijih promašaja.

Španski napadač Mark Guju (Marc Guiu, 18) promašio je ono što se inače naziva stopostotnom prilikom u 51. minuti.

Naime, on je primijetio da je jedna povratna lopta golmanu nedovoljno jaka, te se sjurio ka protivniku. Servetov čuvar mreže je loše reagirao, a Guju je iskoristio i presjekao njeogovo dodavanje.

Bez ijednog igrača oko njega, i sam pred praznim golom, Guju se odlučio na udarac, ali je učinio katastrofalno i u lijevu stranu, istu u čijem smjeru je trčao golman Serveta, nakon čega mu je i uklizavanjem odbranio, a nakon toga je Guju ponovo pokušao, mada je Španac ponovo bio neprecizan.

Nekoliko minuta nakon prilike za koju su statističari izračunali da se realizira u 94 posto slučajeva, pozvan je da s terena preseli na klupu.

Inače, za Čelzi su strijelci bili Nkunku iz penala u 50. i Madueke u 76. minuti.