Borac na Kipru došao do historijske pobjede: Savić heroj Banjalučana

Borac nakon dva odigrana kola ima četiri osvojena boda

Detalj s meča - Avaz
Fudbaleri Borca - Avaz
GSP Stadion u Nikoziji - Avaz

jučer

Fudbaleri banjalučkog Borca su pobijedili na gostovanju ekipu APOEL-a rezultatom 0:1 u okviru 2. kola Konferencijske lige.

Krucijalni trenutak se dogodio u 63. minuti, a do tog dijela susreta na GSP stadionu nije viđeno mnogo.

Kiprani su imali nekoliko prilika prije nego što su primili pogodak. Petrović je pogodio za ekipu iz Nikozije, ali je prije toga bio u ofsajdu, pa je VAR poništio pogodak. El Arabi je pokušao iskosa u 31. minuti, ali je golman Manojlović bio siguran.

I onda je došla 63. minuta. Stefan Savić je izveo slobodni udarac iz velike udaljenosti. Ono što je započelo kao centaršut, vrlo brzo je prevarilo golmana APOEL-a, nakon što su apsolutno svi igrači promašili loptu, te završilo u mreži Kiprana.

Jedanaest minuta kasnije je Abanja (Abagna) imao najbolju priliku za ekipu iz Nikozije nakon jedne povratne lopte, ali lopta odlazi pored gola.

Međutim, poslije pogotka najbolja prilika je pripala Stojanu Vranješu. Fudbaler Borca je nakon jedne presječene lopte ostao sam pred golmanom APOEL-a, ali se Vranješ spetljao i upropastio priliku.

Nakon toga su Katircis (Kattirzis) i Abanja pokušali sa distance zaprijetiti golu Manojlovića, ali bezuspješno, te su Banjalučani na kraju upisali trijumf.

Borac nakon dva odigrana kola ima četiri osvojena boda.

FT - Gotovo je.

90' - Igrat će se još četiri minute.

89' - Novi pokušaj iz distance. Katircis je šutirao, ali lopta ponovo ide preko gola.

86' - Ponovo je Abanja pokušao sa distance, ali odlazi preko gola. Veoma dobar udarac.

80' - Velika šansa za Borac! Vranješ je izašao sam na golmana APOEL-a, ali se spetljao napadač Borca.

74' - Velika šansa za APOEL! Abanja je šutirao nakon povratne lopte saigrača, ali lopta odlazi tik pored gola.

63' - GOLLL!!!! Nevjerovatan pogodak Savića! Veznjak Borca je centrirao iz slobodnog udarca iskosa, igrači obje ekipe su krenuli na loptu, ali su je promašili, te je ona prevarila golmana APOEL-a.

62' - Žuti karton i za fudbalera APOEL-a. Čebake je žestoko faulirao Hereru.

58' - Hrelja, Kvržić i Nikolov mijenjaju Kulašina, Srećkovića i Vukčevića.

57' - Solidan pokušaj Ogrineca, nakon povratne lopte Savića, ali lopta odlazi preko gola.

56' - Kod Borca je požutio i Vukčević.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme u Nikoziji.

40' - Nakon što su se probudili, vrlo brzo su opet zaspali. Utakmica u Nikoziji i nema nekog pretjerano zanimljivog sadržaja. Doduše, Borcu to i odgovara.

31' - Velika šansa za APOEL! Bude se Kiprani. El Arabi je pokušao iskosa, ali je Manojlović uspio odbraniti njegov udarac.

24' - Poništen je gol APOEL-a. Pogodio je Petrović glavom nakon ubacivanja Tehere iz slobodnog udarca, ali je bio u ofsajdu.

23' - Prvi žuti karton na utakmici je dobio Enver Kulašin. Ofanzivac Banjalučana je napravio prekršaj nad Markinjosom.

20' - Utakmica na GSP stadionu je dinamična, ali igrači obje ekipe još uvijek pokušavaju napraviti ozbiljne šanse da zaprijete golu.

13' - Obje ekipe igraju poprilično otvoreno, ali još uvijek nije viđena niti jedna prava prilika.

7' - Herera je prošao po lijevoj strani i ubacio loptu, ali igrači APOEL-a loptu izbacuju u korner.

5' - Početno odmjeravanje snaga. Bez pravih prilika na GSP stadionu.

1' - Počeo je susret u Nikoziji.

APOEL: Belec, Čebake, Sušić, Petrović, Laifis, Abagna, Markinjos, Tehera, Endongala, Mejer, El Arabi.

Borac: Manojlović, Vukčević, Majers, Karolina, Herera, Ogrinec, Skorup, Kulašin, Savić, Srećković, Despotović.