NA KORAK DO SNA

Borac ostvario odličan rezultat u Budimpešti, u revanšu će imati priliku da ispiše historiju bh. fudbala

Golman Banjalučana Filip Manojlović je, bez sumnje, bio prvo ime susreta

Borac Ferencvaroš - Avaz
Ferencvaroš Borac - Avaz
+1

22.8.2024

Fudbaleri Borca ostvarili su dobar rezultat u prvoj utakmici plej-ofa Evropa lige i odigrali neriješeno na gostovanju kod Ferencvaroša (0:0).

Banjalučani su od prve minute stajali jako dobro na terenu i pokazali da će biti teška prepreka za mađarskog predstavnika.

Na prvu ozbiljniju šansu na utakmici čekali smo do 26. minute, kada je Filip Manojlović sjajno zaustavio Matsa Knoestera.

Borac je uzvratio u finišu prvog dijela, kada je šut Savića iz 44. odbranio golman domaćih Dibuš (Dibusz).

Manojlović je izluđivao fudbalere Ferencvaroša i u drugom poluvremenu. Prvo je zaustavio šut Bena Romdhanea u 56., a onda i Zakarijasena deset minuta kasnije.

Domaći su u finišu meča imali još jednu šansu, ali se ponovo istakao Filip Manojlović koji je, bez sumnje, bio prvo ime susreta.

Revanš se igra za sedam dana, a Borac će u Banjoj Luci imati ogromnu šansu da dođe do Evropa lige što bi bio veliki uspjeh i pravi podvig.

Vrijedi istaći da je od 69. minute za Ferencvaroš igrao bh. reprezentativac Eldar Ćivić.