NA MADRIDSKIM ULICAMA

Trofej Lige prvaka stigao i do policajca na konju: U pitanju je otac igrača Reala

Detalj sa proslave trofeja. Screenshoot/ Platforma X

R. K.

3.6.2024

Najtrofejniji klub Lige prvaka Real Madrid, u finalu ovog takmičenja savladao je Borusiju Dortmund rezultatom 2:0 i tako došao do 15. naslova najelitnijeg klupskog takmičenja u Evropi.

Borusija je pružila solidan otpor u prvom poluvremenu, da bi ponestalo energije u drugom poluvremenu što je Real iskoristio golovima Danija Karvahala (Carvajal, 74. minuta) i Vinisijusa Žuniora (Vinicius Junior, 83. minuta) te tako došao do još jednog pehara.

"Kraljevi" su osvajanje Lige prvaka slavili u nedjelju na stadionu Santijago Bernabe, te na ulicama grada Madrida.

Španski novinari snimili su Karvahala kako s trofejom pozira s ocem, koji je kao policajac na konju, a čuvao je igrače Reala prilikom obilaska madridskih ulica.

Daniju je ovo bio 25. trofej sa madridskim klubom, u kojem je proveo gotovo cijelu svoju karijeru.

Španac je desni bek kluba, a prema podacima "Transfermarkta", ukupno je upisao 416 nastupa, 13 golova i 64 asistencije.

Sa Real Madridom ima ugovor do ljeta 2025. godine.