Real Madrid srušio Terzićevu Borusiju i osvojio Ligu prvaka 15. put!

Za Real su u finalu pogađali Dani Karvahal i Vinisijus Žunior

Detalj s finala Lige prvaka - Avaz
+9

1.6.2024

Fudbaleri Real Madrida pobijedili su Borusiju Dortmund u finalu Lige prvaka rezultatom 2:0 i postali prvaci Evrope 15. put.

Finale nam je donijelo pravi spektakl, onako kako to i priliči jednom ovakvom susretu.

Poslije ovog poraza, izabranici Edina Terzića imaju za čim žaliti, a pogotovo nakon prvog dijela susreta.

Prvi put su zaprijetili već u 12. minuti kada je Brant (Brandt) šutirao iz peterca, ali lopta odlazi pored gola.

Onda u 21. minuti slijedi fenomenalna prilika za Adejemija (Adeyemi), kada je zaobišao Kurtou (Courtois), ali mu lopta bježi i ne uspijeva pogoditi.

Samo tri minute kasnije, Fulkrug (Fullkrug) je imao priliku zatresti mrežu za vodstvo "Milionera", ali je tada stativa spasila Real.

Nastavili su igrači Borusije prijetiti u prvom dijelu, ali nisu uspjeli postići gol.

Za sve to je uslijedila kazna u drugih 45 minuta. Odmah na samom startu drugog dijela bilo je jasno da su "Kraljevi" ušli mnogo ozbiljnije. Prvi je zaprijetio Toni Kros (Kroos) iz slobodnog udarca, kada je svoj gol jedva spasio Kobel.

Najveću prijetnju predstavljali su Realovi korneri, a to se još jednom ispostavilo tačnim.

U 74. minuti je Dani Karvahal (Carvajal) pobjegao svom čuvaru, a onda sjajnim udarcem glavom matirao golmana Borusije za erupciju slavlja igrača i navijača Reala u Londonu.

Imao je Belingem (Bellingham) dovršiti sve četiri minute kasnije, ali je promašio čist zicer.

Ono što nije on učinio jeste Vinisijus (Vinicius) u 83. minuti utakmice.

Prvo je Matsen (Maatsen) napravio grešku i poklonio loptu Belingemu, Englez je dodaje do Vinisijusa, a on je s lakoćom matirao Kobela za potvrdu slavlja.

Real Madrid je tako osvojio posljednju titulu u ovom formatu Lige prvaka, pošto od sljedeće godine igraju 36 tima u najelitnijem evropskom takmičenju.

Madriđanima je ovo bila 15. titula evropskog prvaka, dok će "Milioneri" ostati na jednoj.