Tok utakmice / Real Madrid - Borusija Dortmund 2-0

Borusija je bila bolji rival u prvom dijelu

Detalj s finala Lige prvaka - Avaz
+5

1.6.2024

Fudbaleri Real Madrida i Borusije Dortmund večeras igraju finale Lige prvaka na stadionu Vembli u Londonu.

Madriđani u ovaj susret ulaze kao veliki favorit, ali je Borusija u nekoliko navrata bila autsajder ove sezone i svaki put bi iznenadili svoje rivale.

Real je u polufinalu bio bolji od minhenskog Bajerna ukupnim rezultatom 4:3, nakon nevjerovatnog preokreta.

S druge strane, "Milioneri" su uspjeli osigurati plasman protiv PSG-a ukupnim rezultatom 2:0.

Tekstualni prijenos utakmice finala Lige prvaka pratite uživo na portalu Avaz.ba.

Real Madrid - Borusija Dortmund 2:0

FT - Gotovo je u Madridu.

90 ' - Još pet minuta će se igrati.

87' - Kakva šteta za utakmicu. Fulkrug pogađa, ali je bio u ofsajdu.

83' - GOLLL!!!! Vinisijus pogađa za 2:0. Kakva greška Matsena, dodaje Belingemu, koji pronalazi Vinisijusa, a Brazilcu ostaje lakši dio posla da loptu zakuca u mrežu.

82' - Sada Načo šutira, ali brani ponovo Kobel.

81' - Šta se dešava s Kamavingom. Kako igra Francuz. Sada je pod prečku poslao loptu, ali brani to nekako Kobel.

78' - Šta je sada promašio Belingem. Imao je priliku da dovrši svoj nekadašnji tim, ali je promašio zicer.

74' - GOLLL!!!! Karavhal dovodi Real u vodstvo! Nakon ubačaja iz kornera, pobjegao je čuvaru, i glavom matirao Kobela.

63' - Velika šansa ponovo za Borusiju! Fulkrug šutira glavom, ali ponovo brani Kurtoa.

57' - Opasniji je Real u drugom dijelu. Prošla je lopta do Karvahala, šutirao je iz voleja, ali Matsen zaustavlja loptu dovoljno da je Kobel uhvati.

49' - Kakva sada bomba Krosa iz slobodnog udarca, ali Kobel to vadi iz gola. Ostaju mreže da miruju. Uzvraćaju "Kraljevi" udarac.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme na Vembliju.

HT - Gotovo je poluvrijeme na Vembliju. Borusija je dominirala, ali mreže su mirovale.

45' - Još četiri minute će se igrati u Londonu.

41' - Novi pokušaj Borusije. Sada Sabicer silovito šutira, ali Kurtoa brani.

40' - Mirniji dio susreta na Vembliju u ovim trenucima.

34' - Vinisijus je dobio žuti karton. Krenuo je uklizati po loptu, ali je udario golmana Kobela i skrivio faul.

28' - Nevjerovatno je šta se dešava u šesnaestercu Reala. Adejemi sada izlazi pred Kurtou, ali belgijski golman je uspio odbraniti.

24' - Stativa spašava Real! Fulkrug je matirao Kurtou, ali stativa je saveznik Reala.

21' - Nevjerovatna šansa za Borusiju! Adejemi sam izlazi ispred Kurtoe, zaobilazi ga, ali mu lopta bježi.

13' - Velika prilika za Borusiju! Brant je šutirao s peterca, ali lopta odlazi pored gola.

12' - Prvi pokušaj na susretu. Valverde je poslao loptu daleko od gola.

10' - Bez većih uzbuđenja u prvih deset minuta.

1' - Utakmica je prekinuta poslije 24 sekunde. Navijač je utrčao u želji da se slika s nekim od igrača.

1' - Počelo je finale Lige prvaka! Uživajte!

20:14 - Policija je na autoputu zaustavila dva autobusa s fudbalerima Borussije i zadržala ih dvadesetak minuta, sve dok autobusi s igračima Reala nisu stigli na Vembli, jer je bio takav dogovor.