OLIMPIJSKE IGRE

Sunce prži Pariz, a košarkaši Srbije zaledili Portorikance na -40

Detalj s utakmice. AP

31.7.2024

Košarkaši Srbije deklasirali su selekciju Portorika rezultatom 107:66 i tako došli do prve pobjede u grupnoj fazi Olimpijskih igara u Parizu.

Srbijanci su pokazali svu silinu, a pogotovo u odbrani, dopustivši rivalima vrlo mali broj poena.

Utakmica je za Portorikance izmakla kontroli već u prvoj četvrtini, a razlika je u narednim dionicama samo rasla. Ovo je bila odlična utakmica da se vrati samopouzdanje srbijanskim košarkašima, nakon što su visoko poraženi od SAD-a u prvom kolu.

Najefikasniji u pobjedi Srbije bio je Filip Petrušev s 15 poena, ali je daleko najbolji na terenu, očekivano, bio Nikola Jokić. Aktuelni MVP NBA lige je upisao 14 poena, 15 skokova i devet asistencija za 23 minute na parketu. Kapiten Srbije Bogdan Bogdanović dodao 13 ubačaja.

Kristofer Ortiz (Christopher) se jedini istakao kod Portorika s 19 postignutih poena.

Srbija u posljednjem kolu igra protiv selekcije Južnog Sudana, dok Portorikance očekuje susret sa Sjedinjenim Američkim Državama.