VIMBLDON

Đoković lakše od očekivanog izborio četvrtfinale: Ide na De Minora

Srbijanski teniser igra u veoma dobroj formi, pogotovo uzevši u obzir operaciju meniskusa koljena

Novak Đoković. AP Photo/Kirsty Wigglesworth

S. S.

8.7.2024

Novak Đoković je izborio četvrtfinale Vimbldona te zakazao meč sa Aleksom de Minorom.

On je u osmini finala savladao 3:0 u setovima 15. igrača svijeta Holgera Runela.

Srbijanski teniser igra u veoma dobroj formi, pogotovo uzevši u obzir operaciju meniskusa koljena. U prvoj rundi je s lakoćom deklasirao kvalifikanta Vita Koprivu (3:0), dok su mu Džejkob Firnli (Jacob Fearnley) u drugoj i Aleksej Popirin (Alexei Popyrin) uspjeli oduzeti po set.

Već na početku je osvojio 12 uzastopnih poena i odmah napravio brejk. Taj brejk mu je bio dovoljan da osvoji prvi set rezultatom 6:3.

U drugom setu je imao stomačne probleme, zbog čega je išao i u toalet, no uspio je da ga osvoji iz sedme set lopte.

Odlučujući set je Đoković počeo sa brejkom i bilo je jasno da je blizu pobjede. Do kraja je napravio još jedan brejk i stigao do pobjede.

TOK MEČA:

22:18 Đoković je u četvrtfinalu Vimbldona!

22:13 Dva puta je Đoković bio na travi, Rune nije iskoristio gejm loptu, i Nole je korak bliže pobjedi. Đoković osvaja i sljedeći gem i servirat će za pobjedu.

22:00 Siguran je bio Rune poslije dugo vremena. Osvaja gem na svoj servis, no i dalje ima brejk zaostatka. Nakon toga obojica osvajaju svoj servis. Sada je rezultat 3:2 u gemovima.

21:48 Sjajan je Novak i na otvaranju trećeg seta. Odmah je napravio brejk, a onda je iskoristio i svoj servis.

21:38 Đoković osvaja drugi set uprkos stomačnim problema.

21:29 Šest set lopti je imao Đoković, no nije ih iskoristio vraća to Rune na 5:4.

21:15 Đoković pravi brejk i dolazi do prednosti od 4:3 i onda lagano osvaja i svoj servis. Brzo je došao do 40:0, a onda koristi drugu gem loptu.

21:00 Sredina je drugog seta. Oba tenisera su sigurna na svom servisu.

20:43 Vratio je Rune na 5:3, no Đoković je još jednom bio suveren na svom servisu i uzima prvi set.

20:37 Nastavlja Rune s greškama. U ovom gemu nije imao baš nikakve šanse. Nole dominira.

20:34 Nastavlja Novak privoditi kraju ovaj set. Sada je već 4:1. Holger je uspio da osvoji prvi poen na Đokovićev servis, ali to je bilo sve. Smanjuje nakon toga Rune na 4:2.

20:25 Đoković povećava prednost na 3:0, a onda je Rune bio siguran na svom servisu.

20:16 Sjajno je Đoković otvorio meč. Prvo je dobio gem na svoju servu, a onda pravi brejk.

20:13 Počeo je meč.

20:10 Pobjednik ovog meča igrat će u četvrtfinalu protiv Aleksa de Minora.