Đoković se mučio s Britancem pa prošao u 3. kolo

Đoković je u prvom kolu pobijedio Vita Koprivu, a očekuje se da će i u narednu rundu proći

Novak Đoković. AP

prije 3 dana

Srbijanski teniser Novak Đoković je uspio pobijediti Džejkoba Firnlija u drugom kolu Vimbldona rezultatom 3:1, po setovima 6:4, 6:3, 5:7, 7:5.

"Vajld-kard" igrač i 277. teniser svijeta je pravio velike probleme Đokoviću, ali to nije Srbijanca zaustavilo da napravi još jedan korak ka osmom Vimbldonu u karijeri.

U prva dva seta je uspijevao da pravi brejkove, mada je Britanac uzvratio u trećem setu, što je i iznerviralo Novaka, koji je u jednom trenutku tražio da se isprazne tribine.

Uspio je da se smiri nakon toga, pa onda u 12. gemu četvrtog seta napravi brejk i slavi, te se plasira u narednu rundu.

4. set

7:5 - Novak je bio siguran i osvojio je 4. set te tako slavio!

6:5 - Napokon je uspio Đoković slomiti servis svog protivnika i napraviti brejk.

5:5 - Ništa ne razdvaja dva tenisera.

4:4 - Obojica sjajno serviraju.

3:4 - Ozbiljno servira Britanac i stiže do novog gema.

3:3 - Novak je spasio dvije brejk lopte te smo i dalje izjednačeni.

2:2 - Uzeo je Firnli svoj gem, kao i Đoković svoj.

1:1 - Štucao je Novak, ali je uspio izjednačiti.

0:1 - Firnli je uzeo prvi gem u četvrtom setu.

3. set

5:7 - ŠOK! Britanac je napravio brejk i osvojio treći set.

5:6 - Firnli ponovo dolazi na korak od osvajanja seta. Odličan je Britanac.

5:5 - Opet je izjednačio Đoković.

4:5 - Imao je Đoković dvije brejk lopte da dobije gem, ali se Firnli spasio.

3:3 - Brejk! Uzvraća i Britanac na drugoj strani, sjajno se drži protiv mnogo bolje rangiranog protivnika.

3:2 - Brejk! Đoković pravi brejk nakon što je vezao četiri poena.

2:2 - Nema brejka i dalje, Firnli poveo sa 2:1, da bi Novak odservirao perfektan gem.

1:1 - Ekspresno je Đoković izjednačio, iako je Firnli bio taj koji je zabilježio jedan od najboljih poena.

0:1 - Mučio se Britanac na svoj servis, ali je osvojio prvi gem trećeg seta.

2. set

6:4 - Đoković je bio siguran na svom servis gemu i osvojio je još jedan set.

5:4 - Uspio je Firnli nekako spriječiti Đokovića da napravi još jedan brejk, ali će Srbijanac imati servis za set.

5:3 - Potvrdio je Novak osvojeni brejk.

4:3 - Brejk! Novak Đoković dolazi do prvog brejka u drugom setu.

3:3 - Obojica su nastavili čuvati svoje gemove. Odlična igra 277. igrača svijeta.

2:2 - Prva dupla greška za Novaka u ovom gemu, ali se uspio spasiti.

1:2 - Firnli igra ubjedljivo na svojim servis gemovima, izuzetno je agresivan na mreži.

1:1 - Novak uzvraća na svoj servis, još jednom je bio siguran.

0:1 - Najbolji gem koji je Firnli odigrao na ovom meču.

1. set

6:3 - Siguran je Đoković i u novom servis gemu i tako je došao do prvog seta.

5:3 - BREJK! Napravio je Đoković napokon brejk protiv svog vrlo dobrog protivnika.

4:3 - Đoković nakon svojih udaraca trči ka mreži i tu Firnli nema odgovor.

3:3 - Đoković i dalje ne pruža otpor na servis svog protivnika.

3:2 - Odlično Novak mijenja ritam i uspijeva doći do novog gema.

2:2 - Još uvijek čuvaju svoj servis obojica.

2:1 - Servis gemovi su dominantna stavka obojici, treći gem je gotov bez izgubljenog poena u korist Đokovića.

1:1 - Firnli je uzvratio sa sjajnim prvim servis gemom. Nije dopustio Novaku nijedan poen.

1:0 - Bez previše muke Đoković je došao do prvog gema.