BUNDESLIGA

Nestvarnom nizu došao je kraj: Bajer Leverkuzen izgubio nakon vodstva od 2:0

Ovo je prvi poraz "Apotekara" još od maja 2023. godine, a došao je nakon što su imali prednost od dva gola

Slavlje fudbalera Lajpciga. Platforma X

31.8.2024

Nestvarnom nizu Bajer Leverkuzena je došao kraj. "Apotekari" su na svom terenu poraženi od Lajpciga u 2. kolu Bundeslige rezultatom 3:2.

Aktuelni prvak Njemačke i tim koji je prošlu sezonu završio bez poraza je poveo u 39. minuti preko Džeremija Frimponga (Jeremie). Na 2:0 povisio je Alehandro Grimaldo (Alejandro) u 45. minuti, ali tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom dijelu.

U sedmoj minuti nadoknade Kevin Kampl je smanjio zaostatak Lajpciga. Potom je u 53. minuti poništen gol Kastelja Lukebe (Castello).

Ali to nije pokolebalo Lajpcig da nastavi s napadima, a nagrada je stigla u 57. kada je Luis Openda pogodio za 2:2.

Isti igrač je u 80. postigao fantastičan gol veliko slavlje i nešto što nikome nije uspjelo prošle sezone - pobjedu protiv Bajer Leverkuzena.

Tako je prekinut veliki niz Bajera od 35 mečeva bez poraza. Ovo je prvi izgubljeni meč za Ćabija Alonsa (Xabi) i njegove fudbalere još od maja 2023. godine.

Rezultat i strijelci:

Bajer Leverkuzen - Lajpcig 2:3 (Frimpong 39', Grimaldo 45' / Kampl 45+7', Openda 57', 80').