KVALIFIKACIJE ZA LP

Zvezda izgubila u Norveškoj, Jakirović doveo Dinamo Zagreb pred vrata raja

Beograđani gubili s 2:0, na kraju uspjeli doći do gola što im može olakšati posao u revanšu

Dinamo Zagreb - Avaz
+1

20.8.2024

Prvaci Srbije i Hrvatske, fudbaleri Crvene zvezde, odnosno Dinamo Zagreba odigrali su večeras prve utakmice plej-ofa Lige prvaka.

Zvezda je izgubila na gostovanju kod norveškog Bodo Glimta (2:1). Domaći su imali dva gola prednosti, ali je Mimović vratio Beograđanima nadu uoči revanša naredne sedmice.

Odin Luras Bjortuft je doveo Bodo Glimt u vodstvo u 52., a deset minuta kasnije na 2:0 povisio je Isak Mata (Maatta). Zvezda je u 75. preko Ognjena Mimovića smanjila zaostatak pred uzvrat u Beogradu.

S druge strane, "Modri" bh. trenera Sergeja Jakirovića su odradili fantastičan posao u prvom meču i došli pred sama vrata raja pobjedivši Karabag s 3:0.

Azerbejdžanski tim je načeo Marko Pjaca u 29. minuti kada je pogodio za 1:0, što je bio rezultat prvog poluvremena.

Rezervista Sandro Kulenović je bio hit drugog dijela. U igru je ušao u 63. minuti, u 69. dobio žuti, a onda u 75. pogodio za 2:0.

Isti igrač bio je strijelac trećeg gola Zagrepčana iz 80. minute susreta.