Zrinjski nakon velikog preokreta došao do 3. pretkola Konferencijske lige

Detalj s meča Bravo - Zrinjski - Avaz
+1

1.8.2024

Fudbaleri Zrinjskog su nakon velike pobjede u revanš susretu protiv Brava na gostujućem terenu u Ljubljani osigurali plasman u 3. pretkolo Konferencijske lige. Rezultat je glasio 3:1 u korist Mostaraca, te su se plasirali s ukupnih 3:2.

Utakmica u Ljubljani obilovala je velikim prilikama i kada bi došlo do njih, većinom su ih koristili smirenom završnicom igrači obje ekipe.

Baš kao što je to slučaj bio i u Mostaru, prvi pogodak viđen je u 16. minuti. Posavec je sjajno pošao po lijevoj strani i dodao do Mulahusejnovića, a napadač se fenomenalnom varkom oslobađa defanzivca i matira golmana.

Ipak, nisu dugo proveli u prednosti. Pet minuta kasnije, jedna lopta je preskočila odbranu „Plemića“, došla je do Milana Tučića, a napadač slovenskog tima je mirnom završnicom matirao golmana Marića.

Mogao je Bravo do potpunog preokreta tri minute kasnije, kada je nakon kornera glavom Migel Rodrigez (Miguel Rodrigues) ostao sam i šutirao glavom, ali lopta odlazi pored gola.

Uzvratili su Mostarci u 36. minuti. Nakon jednog dosuđenog prekršaja, iz slobodnog udarca je zaprijetio Ivančić, ali je golman Orbanić u posljednjim trenucima loptu ispod prečke izvukao i poslao u korner. Samo dvije minute kasnije je pokušao i Mario Ćuže, ali nije uspio pogoditi mrežu.

Priliku za Bravo u 63. minuti je propustio Poplatnik, koja je mogao i riješiti pitanje ko će se plasirati u 3. pretkolo, ali je u situaciji jedan na jedan promašio.

Ubrzo je za to stigla kazna, pa puta dva. Prvo je Jakovljević golom nakon ubačaja iz slobodnog udarca glavom ponovo anulirao prednost slovenskog kluba u 67. minuti.

Napadali su „Plemići“ nakon tog gola, a onda u 80. minuti je Frano Mlinar pogodio direktno iz slobodnog udarca. Živi zid se razmaknuo, a lopta je pala tik ispred golmana Orbanića, te ga prevarila i ušla u gol.

Nije tu stao šou na stadionu u Ljubljani. U 86. minuti je Gidado šutirao, ali brani Marić. Ipak, lopta se odbija do Poplatnika, koji šutira iz peterca preko gola. Nakon toga, Mostarci su uspjeli ugušiti pokušaje rivala i doći do naredne faze.

Zrinjski će u narednom pretkolu čekati poraženog iz dvomeča Panatinaikosa i Boteva iz Plodviva.

Rezultat i strijelci:

Bravo - Zrinjski 1:3 (Tučić 21' / Mulahusejnović 16', Jakovljević 67', Mlinar 80')

FT - Gotovo je! Zrinjski ide u 3. pretkolo.

90 - Još četiri minute će se igrati u Ljubljani.

86' - Veliki promašaj Brava! Nevjerovatno šta su promašili. Gidado šutira, ali brani Marić. Ipak, lopta se odbija do Poplatnika, koji šutira iz peterca preko gola. Vile su pronosale Zrinjski sada.

80' - GOLLL!!!! Zrinjski je preokrenuo. Kakav pogodak Frane Mlinara. Direktno iz slobodnog udarca je pogodio, nakon što se razmaknuo živi zid.

75' - Dva puta su igrači Zrinjskog tražili jedanaesterac, ali sudija iz Estonije odmahuje glavom u oba navrata.

67' - GOLLL!!!! Jakovljević vraća Zrinjski u život. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, glavom je skrenuo loptu u gol i donio poravnanje u dvomeču.

63' - Velika šansa za Bravo! Poplatnik je imao skoro pa sigurno riješiti pitanje plasmana u 3. pretkolo, ali je loše reagirao kada je izašao sam na golmana Marića i lopta je otišla pored gola.

62' - Pokušava Mulahusejnović iz voleja, ali odlazi to daleko od gola.

59' - Dobar centaršut Tičinovića, ali niko tu nije bio od igrača Zrinjskog.

55' - Zrinjski nikako da dođe do prave prilike kako bi ponovo anulirali prednost.

51' - Malekinušić je dobro prošao po desnoj strani, ali se onda zaigrao i upropastio dobru priliku.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Ljubljani.

HT - Poluvrijeme u Ljubljani.

45' - Igrat će se još minuta.

38' - Velika šansa za Zrinjski! Ćuže je osjetio da će Slovenci napraviti grešku, uzeo je loptu i šutirao s 15-ak metara, ali lopta odlazi pored gola.

36' - Kakva bomba Ivančića! Golman Brava je ispod prečke izvukao loptu nakon šuta iz slobodnog udarca.

30' - Bolji je Bravo u ovim dijelovima susreta. Pogodak je šokirao "Plemiće".

24' - Velika šansa za Bravo! Nakon kornera je šutirao glavom Rodrigeš, ali lopta odlazi malo pored stative.

21' - GOL! Slovenci su ekspresno uzvratili nakon preko Tučića, nakon loše reakcije odbrane "Plemića".

16' - GOLLL!! Mulahusejnović je anulirao prednost Slovenaca. Posavec je sjajno pošao po lijevoj strani i dodao do napadača, a Mulahusejnović se fenomenalnom varkom oslobađa defanzivca i matira golmana.

6' - Konfuzna reakcija Mostaraca, ali su uspjeli otkloniti opasnost, nakon nešto slabijeg udarca s velike udaljenosti.

5' - Vrše pritisak fudbaleri Zrinjskog od samog početka.

1'- Počeo je meč u Ljubljani.

Bravo:

Orbanić, Španring, Jakšić, Rodrigez, Jovan, Ivanšek, Selan, Štravs, Stanković, Pečar, Tučić.

Zrinjski:

Marić, Ćorluka, Jakovljević, Barišić, Tičinović, Mlinar, Posavec, Ivančić, Topić, Ćuže, Mulahusejnović.

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos revanš susreta 2. pretkola između Zrinjskog i Brava.

Slovenski klub je u prvoj utakmici, koja se igrala u Mostaru, iznenađujuće pobijedio (1:0), tako da sada predstoji težak zadatak pred "Plemiće".

Utakmica se igra na stadionu "Šiška Sports park" u Ljubljani, a glavni arbitar je Jonas Janovic iz Estonije.