Tok utakmice / Engleska - Švicarska 1-1 (penali 5:3)

Detalj s utakmice Engleska - Švicarska - Avaz
+8

6.7.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos treće utakmice četvrtfinala Evropskog prvenstva između Engleske i Švicarske.

Ovaj meč se igra u Dizeldorfu, a čast da ga sudi imat će Italijan Danijele Orsato.

Penali:

5:3 - Siguran je i Aleksander Arnold.

4:3 - Amduni ostavlja Švicarce u životu.

4:2 - Zomer je bio na lopti, ali Toni u svom stilu pogađa.

3:2 - Šaćiri snažno pogađa. Bio je blizu Pikford.

3:1 - Saka je precizan, pogađa malu mrežu.

2:1 - Siguran je i Šer za Švicarce.

2:0 - Belingem je prevario Zomer, poslao ga u drugu stranu.

1:0 - Užasan penal Akanđija! Lagano i malo po strani. Pikford ga je pročitao.

1:0 - Doktorski penal Palmera! Nije imao šanse Zomer.

FT - Gotovo je! Penali će odlučivati ko će u polufinale.

120' - Još minut će se igrati.

119' - Velika šansa za Švicarsku! Šutirao je Amduni, ali brani Pikford. U nastavku je Šer pokušao, ali odlazi lopta preko gola

117' - Velika šansa za Švicarsku! Šaćiri je šutirao direktno iz kornera i pogodio je prečku! Pikford je bio iznenađen.

116' - Zamalo šansa za Švicarce. Zuber je poslao sjajnu loptu za Vidmera, ali mu je lopta pobjegla. Da ju je uspio prihvatiti, bio bi u situaciji 1 na 1 sa Pikfordom.

113' - Velika šansa za Švicarsku! Zakarija je pokušao nakon dodavanja Šera, ali nije uspio proći dalje od bloka. Nakon toga, u nastavku akcije je Šer šutirao, ali to je otišlo visoko iznad gola.

110' - Akanđi je gurnuo Kejna u aut, nakon čega se kapiten Engleske povrijedio. Umjesto njega je ušao Ajvan Toni.

106' - Počeo je drugi produžetak.

HT - Gotov je prvi produžetak.

102' - Velika šansa za Englesku! Belingem je šutirao jednom, pa drugi put iz šesnaesterca, ali brani Zomer.

98' - Zakaria ulazi umjesto Ndojea kod Švicarske.

95' - Velika šansa za Englesku! Sjajan udarac Rajsa sa 20-ak metara, ali brani Jan Zomer i šalje loptu u korner.

91' - Počeli su produžeci!

FT - Gotov je regularni dio. Idemo u produžetke!

90+2' - Zuber je imao priliku da šutira, ali lopta odlazi visoko preko gola.

90' - Igrat će se još tri minute.

85' - Novi žuti karton za Švicarce. Dobio ga je Vidmer, koji je faulirao Palmera.

80' - GOLLLL!!!!!!! Prva ozbiljnija akcija Engleza i odmah gol. Lopta se kretala na 25 metara, a dolazi do Bukaja Sake, koji s desne strane šutira i od stativu pogađa za poravnanje.

78' - Izlaze Tripije, Mainu, a ušli su Šo i Eze su ušli kod Engleza. Također, Palmer je Konsu zamijenio.

75' - GOLLLL!!!!! Šok za Engleze! Evo šta im je donijela ova dosadna igra. Šer je pronašao Ndojea između dva defanzivca, a on je poslao loptu u peterac, te je tu bio Embolo koji je zakucao u mrežu za prednost Švicaraca.

67' - Kejn je prvi Englez sa žutim kartonom na ovoj utakmici. Udario je rukom u lice Akanđija.

63' - Rider i Vargas izlaze, a ulaze Vidmer i Zuber kod Švicaraca.

57' - Rodrigez je sjajno ubacio s lijeve strane, Embolo je šutirao, ali Konsa leđima blokira.

51' - Dobra akcija Švicarske. Uspio je Frojler pronaći Embola, koji se okrenuo, ali nije se uspio u potpunosti riješiti Konse i to je Pikford lagano odbranio.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Dizeldorfu.

HT - Gotovo je poluvrijeme.

44' - Uspio je Saka zaobići Ebišera, poslati povratnu loptu, ali na nekih 6 metara od gola Džaka reagira ispred Mainua.

32' - Prvi žuti karton na utakmici je za Šera, koji je zaustavio Belingema u trku.

30' - Pola sata ničega.

24' - Pokušao je Embolo u šesnaestercu Engleske, ali nikakve prilike nismo vidjeli na Dizeldorf areni.

16' - Imao priliku Mainu nakon zaleta da šutira, ali blokiraju to Švicarci. U nastavku napada Kejn je pokušao iznuditi penal, ali nije to bilo uvjerljivo.

10' - I dalje se ništa ozbiljnije nije dogodilo na terenu. Vraćamo se na stari engleski recept.

5' - Bez ozbiljnijih napada, ali se vidi da Englezima godi promjena formacije.

1' - Počeo meč četvrtfinala u Dizeldorfu!

Stigli su početni sastavi, a čini se da je engleski selektor Geret Sautgejt (Gareth Southgate) promijenio formaciju, te da će reprezentacija "Tri lava" zaigrati s tri stopera u formaciji 3-4-2-1.

Engleska: Pikford, Voker, Stons, Konsa, Tripije, Maino, Rajs, Saka, Belingem, Foden i Kejn.

Švicarska: Zomer, Šer, Akandži, Rodrigez, Rieder, Frojler, Džaka, Abišer, Endoje, Embolo i Vargas.

Pobjednik ovog duela će u polufinalu igrati s boljim iz večerašnjeg susreta Nizozemske i Turske.