Utakmica se igra na Olimpijskom stadionu u Berlinu

Detalj s utakmice Poljska - Austrija - Avaz
+8

21.6.2024

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Poljske i Austrije. Utakmica se igra u okviru 2. kola grupe D.

Utakmica se igra na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

Umut Meler iz Turske će biti glavni arbitar na ovoj utakmici.

Poljska - Austrija 1:3 (Pjontek 30' / Trauner 9', Baumgartner 67', Arnautović 77')

FT - Gotovo je u Berlinu!

90 ' - Još četiri minute.

85' - Velika šansa za Austriju! Laimer je zaobišao Ščešnog, ali je otišao previše u stranu i nije uspio uspio pogoditi praznu mrežu.

83' - Opasan pokušaj Poša iz okreta, ali brani Ščešni.

78'- GOLLL!!! Arnautović pogađa s bijele tačke i približava Austriju pobjedi.

77' - Penal za Austriju! Sabicer je ukrao loptu ispred Davidoviča, pobjegao odbrani, a onda ga je srušio Ščešni.

75 - Ponovo prijeti Baumgartner.

70' - Arnautović je dobio žuti karton.

69' - Novi pokušaj Poljaka! Šviderski šutira, ali Penc uspijeva odbraniti.

67' - GOLLL!!!! Austrija ponovo dolazi u vodstvo. Kakva akcija Austrijanaca. Fantastično dodavanje Prasa, Arnautović varkom propušta loptu i izbacuje defanzivca i dolazi do Baumgartnera koji je smješta u mrežu.

64' - Žuti karton i za Levandovskog. Udario je laktom rivala u zraku.

63' - Velika šansa za Austrijance! Nakon slobodnog udarca, Arnautović je vratio loptu u peterac, ali nisu uspjeli njegovi saigrači da postignu gol.

60' - Najbolji igrač u historiji Poljske - Levandovski je ušao u igru umjesto Bukse. Šviderski je također zamijenio Pjonteka.

56' - Dobio je i Patrik Vimer žuti karton na drugoj strani. Zaustavio je nesportski Zalevskog.

53' - Prvi žuti karton na susretu. Dobio ga je Sliš koji je vukao Baumgartnera za dres i tako spriječio kontru.

51' - Prva velika prilika u drugom dijelu! Poš je šutirao glavom nakon kornera, ali Ščešni uspijeva odbraniti.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme u Berlinu.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' - Još minuta u prvom dijelu.

42' - Opasan pokušaj Sabicera, ali lopta odlazi pored gola

30' - GOLLLL!!!! Nakon primljenog gola, Poljaci su zaigrali mnogo bolje. To je rezultiralo golom Pjonteka. Prije toga je šutirao Bednarek, ali je odbranio Trauner. Ipak, napadač se snašao i uspio zatresti mrežu.

18' - Veliki promašaj Zalevskog. Lopta je prošla između nekoliko igrača i došla do krilnog napadača koji je ostao sam, ali je loptu poslao preko gola.

15' - Apsolutna dominacija Austrijanaca u prvih 15 minuta susreta.

9' - GOLLL!!!! Trauner dovodi Austrijance u vodstvo. Mvene je sjajno protrčao po lijevoj strani i ubacio u sredinu, a defanzivac je bio najbliži toj lopti i zakucao je u mrežu Ščešnog.

7' - Konstantno Austrijanci pritisak vrše na gol Poljske.

1' - Počeo je duel u Berlinu!