Video / Juventus je bio pred porazom, a onda su za osam minuta napravili čudo

Juventus: Povratak iz neugodne situacije. Arena Sport

S. S.

21.5.2024

Bolonja i Juventus su sinoć remizirali rezultatom 3:3 u pretposljednjem kolu Serije A.

Ekipa koju privremeno vodi Paolo Montero nakon otkaza Alegriju, vratila se nakon tri gola zaostatka.

Bolonja je povela u drugoj minuti preko Rikarda Kalafiorija, a već u 11. minuti bilo je 2:0. Strijelac je bio Santiago Kastro, a početkom drugog poluvremena Kalafiori postiže drugi gol na meču.

Činilo se da će domaćin doći do rutinske pobjede, no ekipa iz Torina nije mislila tako. Oni su od 76. do 84. minute postigli čak tri pogotka.

Kijeza pogađa za 3:1, u 83. minuti Milik smanjuje na 3:2, a minut kasnije Jildiz pogađa za konačnih 3:3.

Obje ekipe su izborile plasman u Ligu prvaka, a posljednje kolo će odlučiti ko će biti na trećoj poziciji.