Željo deklasirao Zvijezdu, Sarajevo i Posušje odigrali neriješeno

U ovom kolu smo na šest utakmica vidjeli čak 29 golova

S utakmice u Ugljeviku - Avaz
+4
Di. R.

20.5.2024

Odigrane su utakmice 32. kola Wwin lige BiH i sada nam ostaje još samo jedno kolo do kraja sezone.

U ovom kolu smo na šest utakmica vidjeli čak 29 golova.

Željo potopio Zvijezdu 09

Željezničar je u ovom kolu igrao protiv Zvijezde 09. Na Ugljeviku je viđeno čak 5 pogodaka u mreži domaće ekipe.

Željo nije dugo čekao na gol pa je u 14. minuti došao do prednosti golom Amara Drine.

Do prvog poluvremena je Željezničar lijepo kontrolisao igru i nije dozvoljavao domaćinima da ozbiljnije ugroze gol Muftića.

U 61. minuti utakmice Nedim Mekić poduplava prednost Željezničara i najavljuje potop koji se desio do kraja utakmice.

Desetak minuta kasnije u igru ulazi Faris Zubanović koji je postigao 2 gola za samo pola sata igre.

Prvo je Faris bio strijelac u 72. minuti kada Radimović dobro ubacio loptu, a Zubanović je postavio rezultat 0:3 za Želju.

U 76. minuti smo vidjeli nespretnu reakciju odbrane Posušja i autogol koji je postigao Šapić. Rezultat je tada bio 0:4 za Željezničar.

U 85 minuti glavni arbirat susreta pokazuje na bijelu tačku i dosuđuje penal za Željezničar.

Haračić je šutirao s bijele tačke, golman je dobro odbranio a Zubanović odbijenu loptu pospremio u mrežu i postavio konačan rezultat ove utakmice.

Zvijezda 09 - Željezničar 0:5 (14' Drina, 61' Mekić, 72' Zubanović, 76' Šapić autogol, 85' Zubanović)

Sarajevo i Posušje odigrali laganu utakmicu

Sarajevo je na svom stadionu dočekalo ekipu Posušja.

Obje ekipe su igrale poprilično rasterećeno jer rezultat nije imao veliki značaj za ove timove.

Na Koševu smo gledali jedan miran meč bez previše tenzija na terenu.

Sarajevo je uspjelo doći do prednosti u 75. minuti golom Renana Oliveire.

Posušje je pokušavalo izjednačiti, ali je Sarajevo jako dobro kontrolisalo tok utakmice.

Uspješno su držali loptu i odbijali su sve napade domaće ekipe do 92. minute.

Pred sami kraj susreta, u 92. minuti, Dario Pavković sjajno pogađa na asistenciju Babića, i tako donosi bod ekipi Posušja na ovom teškom gostovanju.

Sarajevo - Posušje 1:1 (Renan Oliveira 75' / Dario Pavković  90+2')