Tok utakmice / Borac - Sarajevo 1-1

Derbi utakmica zaostalog 2. kola se igra na Gradskom stadionu

Detalj sa utakmice Borac - Sarajevo. FK Sarajevo

18.10.2023

Fudbaleri banjalučkog Borca i Sarajeva igraju utakmicu 2. kola Premijer lige BiH, koja je bila odgođena zbog obaveza Banjalučana u evropskim takmičenjima.

Borac je najbolji napad lige, sa 23 postignuta gola, a ujedno i najbolja odbrana sa samo šest primljenih golova. U ovu utakmicu ulaze kao lider na tabeli sa 24 boda.

S druge strane, Sarajevo je, poslije pobjede Zrinjskog, palo na treću poziciju sa 19 bodova, a također dijele prvo mjesto kao najbolja odbrana sa šest primljenih golova.

Tekstualni prijenos utakmice pratite uživo na portalu Avaz.ba.

FT - Gotova je utakmica.

90+4' - GOLLL! Pogađa Makarić za izjednačenje.

90'- Sedam minuta sudijske nadoknade.

89' - Velika gužva ispred gola Sarajeva poslije kornera. Gosti su tražili penal, ali sudija odmahuje glavom.

88' - Opasan trk Jurilja, ali uspijeva tu loptu Šahinović poslati u korner.

86' - Makarić glavom pored gola. Ovo je najbolja šansa Borca u drugom poluvremenu.

85' - Stopostotna prilika za Oliveiru, ali brani mu golman Mijatović. Mogao bi Sarajevo koštati ovaj promašaj.

84' - Oliveira dobija žuti karton. Sarajevo se dobro brani u proteklim minutama.

81' - Kortez dobija žuti karton kod Borca.

75' - Prijeti sada Hasić udarcem sa 25 metara, ali zaustavlja to Mijatović.

74' - Julardžija nije imao sreće. Mustafić je ubacio loptu, a lopta je poslije odbijanja došla do Julardžije, mada je on nije uspio smiriti.

71' - Mustafić dobija žuti karton zbog prekršaja.

68' - GOLLL!!! Rutinska kontra Sarajeva. Anđušić je pronašao Hasića, koji se namjestio i matirao golamana Borca.

66' - Dobra prilika za Ajdina Hasića, ali odlazi lopta pored gola.

60' - Rožman je napravio dvije izmjene. Avramovskog i Ziljkića su zamijenili Duraković i Anđušić.

54' - Prvi žuti karton za domaći sastav. Terzić je dobio karton zbog prekidanja kontre faulom nad Mustafićem.

52' - Radović dobija žuti karton zbog prekršaja. Treći karton za goste na utakmici.

50' - Velika šansa za Sarajevo! Ziljkić je izveo korner, Oliveira prebacio na drugu stranu, ali Julardžija nije mogao pogoditi iz teške pozicije.

49' - Lukav pokušaj Ziljkića, ali bit će samo korner.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' - Igrat će se još dvije minute.

45'- Dobra prilika za Ćelića poslije kornera, ali brani to Šahinović.

44' - Puno faulova i igre na sredini terena u posljednjim minutama prvog poluvremena. Hasić je imao priliku da zaprijeti golu Borca, ali to je bilo slabo.

34' - Nišić iz dobre pozicije šutira preko gola.

34' - Dobio je i Almedin Ziljkić žuti karton zbog prigovora.

31' - Šahinović dobio žuti karton.

26' - Velika šansa za Borac! Lukić se dobro oslobodio defanzivca Sarajeva. Loptu dodaje Terziću, ali on biva izblokiran.

22' - Opet Sarajevo prijeti. Radović je odlično utrčao i vratio loptu u sredinu, ali je Čavić izbacio ispred Avramovskog.

16' - Redaju se sada šanse na obje strane. Oliveira je opasno zaprijetio Borcu, ali blokirali su to defanzivci.

8' - Grahovac šutira iznad prečke gola Sarajeva.

6' - Hasić pravi faul s leđa. Domaći će imati slobodni udarac iz zone za udarac

1' - Počeo je susret na Gradskom stadionu.