Sloboda nadigrala Borac u Banovićima

Oba gola za Slobodu postigao je Mehmedović i to u 42. i 57. minuti utakmice, pobjedu upisalo i Posušje

M. K.

13.8.2022

Tuzlaci bolji od Borca - Avaz
+7

Fudbaleri Slobode ugostili su danas sastav Borca u 5. kolu Premijer lige BiH i upisali pobjedu rezultatom 2:0.

U utakmici odigranoj u Banovićima, zbog renoviranja stadiona Tušanj, Tuzlaci su po teškom terenu pokazali više i zasluženo slavili.

Oba gola za Slobodu postigao je Mehmedović i to u 42. i 57. minuti utakmice.

Inače, glavni sudija utakmice Luka Bilbija iz Prijedora imao je pune ruke posla tokom prvog poluvremena ovog susreta. Stadionom u Banovićima odjekivalo je "Lalate (trener Borca Nenad Lalatović), Turčine, napuši se ku...e" i "Je...o vam tatu Dodika".

Bilbija je potom naredio spikeru da upozori navijače Slobode da prestanu sa skandiranjem kako ne bi morao krenuti u rigoroznije mjere, nakon čega je utakmica nastavljena.

U drugoj utakmici odigranoj danas, Posušje je slavilo s 3:2 kod kuće protiv Sloge.

Horić, Milanović i Hanuljak pogađali su za Posušake, dok je dvostruki strijelac za goste bio Kulenović.