Na današnjih pet utakmica 17. kola Bundeslige postignuto je svega šest golova

Lajpcig ove sezone djeluje neprepoznatljivo. AFP

M. K.

18.12.2021

Utakmice 17. kola Bundeslige bile su danas na programu širom Njemačke, a odmah treba istaći da su strijelci u ovom kolu, barem što se današnjih utakmica tiče, potpuno zakazali.

Na pet do sad odigranih utakmica postignuto je svega šest golova.

Važnu pobjedu u jednoj od zanimljivijih utakmica ostvarila je Arminija koja je kod, ove sezone neprepoznatljivog, Lajpciga, slavila s 0:2 i odnijela bodove spasa s obzirom na njihovu poziciju na tabeli.

Poveli su gosti u 57. minuti Janija Sere (Janni Serra) s 0:1, da bi u 75. minuti (sa igračem manje jer je ranije isključen Klos) poveli s 0:2 golom Okugave (Masaya Okugawa) što je bio i konačan rezultat.

Evo i ostalih današnjih rezultata:  Bohum - Union Berlin 0:1, Ajntraht - Majnc 1:0, Furt - Augsburg 0:0, Hofenhajm - Borusija (M) 1:1.