Gojak strijelac u pobjedi Dinama

Prvi ligaški gol bh. reprezentativca ove sezone

Gojakovo slavlje nakon gola. PIXSELL

15.12.2021

Fudbaleri zagrabečakog Dinama došli su na pobjede na gostovanju kod Istre u zaostalom susretu 4. kola HNL-a.

Rezultat je glasio 0:2, a jedan od strijelaca za "Modre" bio je bh. reprezentativac Amer Gojak (24).

Gojak je pogodio poslije proigravanja Luke Ivanušeca u 10. minuti. Glavni sudija je prvo poništio njegov gol, ali je gledanjem VAR-a on, ipak, priznat.

Gojaku je to bio prvi prvenstveni pogodak, a drugi u dresu Dinama ove sezone.

Dinamo je imao priliku udvostučiti prednost nakon što mu je u 84. minuti dosuđen penal. Bruno Petković je pogodio, ali je njegov gol poništen, te mu je pokazan drugi žuti karton zbog zastajkivanja.

Ipak, u osmoj minuti nadoknade vremena Stefan Ristovski je iz kontre zabio za 0:2.

Gosti su susret završili s dva igrača manje, jer je također zbog dva žuta kartona u 80. minuti isključen Kevin Teofil Katrin (Kevin Theophile-Catherine).

S druge strane, kod domaćina je u 87. minuti isključen golman Ivan Lučić.

Dok je Gojak odigrao cijeli meč, Luke Menala (25) nije bilo u sastavu.

Dinamo je ovom pobjedom došao do učinka od 37 pobjeda, te se probio na drugu poziciju.