Meč 17. kola Premijer lige

Detalj s meča na Sent Džejms Parku. AFP

A. M.

3.1.2021

U duelu 17. kola Engleske premijer lige, Lester je slavio na gostovanju Njukaslu rezultatom 1:2.

Nakon prvih 45 minuta bez golova tokom kojih je u 13. minuti pogodak Džejmija Vardija (Jamie Vardy) poništen zbog ofsajda, meč je prelomljen nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu.

Vardi uradio veći dio posla

Džejmi Vardi je uradio veći dio posla i odlično uposlio Džejmsa Medisona (James Maddison) koji rutinski zatresao mrežu za vodstvo "Lisica".

Juri Tilemans je u 72. minuti udvostručio prednost Lestera, a konačan rezultat postavljen je u 82. minuti golom Endija Kerola. Kerolu je ovo prvi gol za Njukasl u Premijer ligi još od Boxing daya 2010. godine.

Lester je treći na tabeli sa 32 boda, po jednim manje od Liverpula i Mančester junajteda, ali sa utakmicom više. Njukasl ostaje na 15. mjestu sa 19 bodova iz 16 mečeva.

Lester će 16. januara dočekati Sautempton, a Njukasl 12. januara gostuje Šefild junajtedu.