14. kolo Premijer lige

Detalj s utakmice. AFP

J. A. / Avaz Sport

30.11.2019

U prvoj utakmici 14. kola engleske Premijer lige, Mančester siti i Njukasl odigrali su bez pobjednika, 2:2.

Siti je poveo u 22. minuti kada je Rahim Sterling (Raheem) poslije dobre akcije iskoristio atraktivnu asistenciju petom Davida Silve i pogodio za 0:1.

Tri minute kasnije, Njukasl je stigao do izjednačenja. Džetro Viljems (Jetro Willems)  dobio je loptu s lijevog boka, šutirao je iz šesnaesterca i pogodio za veliku radost navijača "Svraka".

Dugo je ovaj rezultat stajao na semaforu, tačnije, sve do 82. minute kada je  Kevin De Brujne (Bruyne) uhvatio volej tačno ispred šesnaesterca i poslao "raketu" u gol Njukasla za 1:2.

Nisu se dugo radovali navijači Sitija. Džondžo Šelvi (Jonjo Shelvey)  u 88. minuti je s dvadesetak metara šutirao i savladao Edersona za konačnih 2:2.