KVALIFIKACIJE ZA OI

Dončić poveo Slovence do trijumfa i ostavio ih u borbi za plasman na Olimpijske igre

Luka Dončić. Platforma X

4.7.2024

Košarkaši Slovenije uspjeli su se izboriti sa svim problemima i savladati Novi Zeland 104:78 u drugoj utakmici kvalifikacionog turnira za Olimpijske igre.

Nakon debakla u okršaju s Hrvatskom, kao i iznenađujućeg slavlja njihovog drugog rivala protiv Hrvata, bilo je jasno da slavlje od 11 poena bilo neophodno kako bi imali šansu za polufinale.

Od prve četvrtine su bili svjesni šta im je potrebno, pa su nakon deset minuta već imali +18. Razlika ih je očigledno opustila, pa su u završnici prvog poluvremena imali prednost od svega pet poena.

Završnica treće dionice donijela je maltene i rješenje svih dilema, pa je Novi Zeland završio učešće poslije grupne faze.

Slovenci su na kraju promašili i šut za prvo mjesto, pa će sa skorom 1-1 biti iza Hrvatske.

Luka Dončić je meč završio sa tripl-dablom učinkom od 36 poena, 11 skokova i 10 asistencija i tako maltene sam povukao tim ka potrebnom rezultatu.