Barcelona u produžetku srušila Panatinaikos

Treća pobjeda Blaugrane

Kalates: Treća pobjeda Katalonaca. EUROLEAGUE

15.10.2020

Košarkaški Barcelone došli su do treće pobjede u Euroligi, savladavši u susretu četvrtog kola nakon produžetka Panatinaikos rezultatom 97:89.

Regularni dio meča okončan je rezultatom 75:75 (36:35). Gosti su bolje krenuli u susret i prvu četvrtinu dobili s 13:18.

Barcelona je na poluvrijeme otišla s poenom prednosti, a na otvaranju drugog poluvremena Panatinaikos je ponovo zaigrao bolje i ponovo došao na plus 11, koliko je imao u prvoj četvrtini.

U dramatičnoj završnici igralo se koš za koš, a gostima je produžetke obezbijedio Leonidas Kaselakis koji je sedam sekundi prije kraja pogodio tri slobodna bacanja.

Meč u korist Barcelone u produžetku su prelomili Nik Kalates (Nick Calathes), Adam Hanga i Brendon Dejvis (Brandon Davies).

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Kori Higins (Cory Higgins) s 24 poena, dok je Dejvis postigao 20.

Na suprotnoj strani Markus (Marcus) Foster ubacio je 24.

Panatinaikosu je večerašnji poraz bio drugi na tri odigrana meča.