Državna kompanija, a bavi se segregacijom. Ovo bi, u najkraćem, bio opis novog tendera “Elektroprivrede HZHB” putem kojeg se izdvaja 200.000 KM bez PDV-a.
IZBORILI PLASMAN
SEGREGACIJA
“Elektroprivreda HZHB” traži ponude za usluge reklamiranja putem nogometnog kluba na području grada Mostara
“Elektroprivreda HZHB”: U većinskom vlasništvu FBiH. Agencije
Državna kompanija, a bavi se segregacijom. Ovo bi, u najkraćem, bio opis novog tendera “Elektroprivrede HZHB” putem kojeg se izdvaja 200.000 KM bez PDV-a.
Objavili su iz “Elektroprivrede HZHB” da traže ponude za usluge reklamiranja putem nogometnog kluba na području grada Mostara, a onda postavili tender tako da Velež nema mogućnost dobiti novac. Jasno, u tenderu samo nije napisano da se ponuda odnosi na Zrinjski, ali sve na to ukazuje.
Sudeći prema uvjetima koji se nalaze u tenderu, jasno je da Velež nema nikakvih šansi, a toga su svjesni i u popularnom mostarskom klubu.
Tender. Avaz
- Još nisam imao priliku vidjeti taj dokument, pa mi je teško komentirati detalje, ali po svemu što ste mi rekli, očito je o čemu se tu radi. Mi ni ranijih godina nismo imali tu vrstu podrške. Koliko ja znam, i prošle godine je tender bio postavljen tako da novac dobiju Zrinjski i Široki Brijeg. Sve u svemu, nemamo nikakvu potrebu ni prikupljati dokumentaciju i prijavljivati se na taj tender jer nemamo šanse da prođemo - kaže za „Avaz“ Senad Husnić, predsjednik Upravnog odbora Veleža.
Posebni uvjeti tendera spominju licencu za Premijer ligu, za nastup u EUFA takmičenjima, određen semafor i slično, ali je ključna stavka ona gdje se govori da klub mora imati stadion s minimalno 8.000 sjedećih mjesta, od čega je 1.000 natkrivenih. Veležov stadion „Rođeni“ ima 7.000 i tu je kraj priče o mogućnostima da učestvuju na tenderu, za razliku do Zrinjskog, koji „slučajno“ ima 9.000 sjedećih mjesta na stadionu, od čega baš 1.000 natkrivenih.
Da je očigledna želja da se pogoduje nekome, a da čak ne postoji ni opravdan ekonomski razlog, govori činjenica da na području BiH “Elektroprivreda BiH”, “Elektroprivreda HZHB” i “Elektroprivreda RS” imaju monopol, pa tako ni reklamiranje nema ama baš nikakvu svrhu.
Podsjetimo, “Elektroprivreda HZHB” je 90 posto u vlasništvu Federacije BiH (državni kapital), dok preostalo vlasništvo imaju investicijski fondovi, banke...
Zanimljivo je u cijeloj priči da je predsjednik Upravnog odbora Zrinjskog Denis Lasić (HDZ BiH), inače federalni ministar prometa i komunikacija.
Osim njega, još jedan do vodećih ljudi Zrinjskog je iz HDZ-a - Danko Šulenta je potpredsjednik „Plemića“.
PO NALOGU TUŽILAŠTVA BIH
POLICIJA NA TERENU