TURNIR "ŠEST KRALJEVA"

Alkaraz pobijedio Nadala za finale, ali pravi spektakl je meč za treće mjesto: Spremite se za "posljednji ples"

Bit će to 61. međusobni okršaj Đokovića i Nadala i "posljednji ples" jednog velikog rivalstva - Rafaolea

Alkaraz i Nadal: Pobijedio mlađi Španac. Platforma X

prije 12 sati 14 minuta

Španski teniser Karlos Alkaraz (Carlos Alcaraz) savladao je svog idola Rafaela Nadala s 2:0 (6:3, 6:3) i plasirao se u finale egzibicionog turnira "Šest kraljeva" u Saudijskoj Arabiji.

Alkaraza tamo čega Janik Siner (Jannik Sinner) koji je nakon velike borbe eliminisao Novaka Đokovića (2:1). Veliko finale igra se u subotu, osim trofeja pobjednik će osvojiti i šest miliona dolara nagrade.

Međutim, ako pitate ljubitelje tenisa pravi spektakl će biti meč za treće mjesto. Bit će to 61. međusobni okršaj Đokovića i Nadala i "posljednji ples" jednog velikog rivalstva - Rafaolea.

Što se meča između Alkaraza i Nadala tiče, iako se činilo na startu da će ovo biti lagan posao za mnogo mlađeg Karlosa, Rafael je pokazao da u njemu još ima tenisa.

Zvanično je objavio kraj karijere, a nakon "Šest kraljeva" odigrat će još Dejvis kup za reprezentaciju Španije.

Prema najavama, meč za treće mjesto igra se u 16:30, a nakon toga će na teren finalisti Alkaraz i Siner.