Đoković teže od očekivanog došao do pobjede: Zakazao polufinale s Amerikancom

Novak Đoković. AP Photo/Andy Wong

S. S.

prije 2 dana

Jedan od najboljih tenisera svih vremena Novak Đoković savladao je u četvrtfinalu ATP turnira Jakuba Menšika.

Đoković je teže izašao na kraj od očekivanog, pa je rezultat u setovima bio 2:1 (6:7, 6:1 i 6:4).

Prvi set se igra gem za gem sve do rezultata 4:4, a onda Đoković pravi brejk i imao je servis za osvajanje seta. No, Menšik uzvraća brejk i odvodi meč u tajbrejk, koji uzima 65. teniser svijeta.

U drugom setu nije bilo velike borbe. Lako je Đoković došao do 3:0, a onda Menšik uzima jedan gem i to je bilo sve što smo vidjeli od njega u ovom meču.

Češki teniser se držao u trećem setu do rezultata 2:2, kada Đoković pravi brejk koji mu je bio dovoljan za pobjedu.

U polufinalu popularni Nole će igrati protiv Amerikanca Tejlora Frica.