Vekić rutinski do treće runde: Čeka je Amerikanka

Donna Vekić. AP Photo / Manu Fernandez

S. S.

29.8.2024

Teniserka Donna Vekić, koja je trenutno 24. teniserka svijeta, plasirala se u treće kolo US Opena.

Srebrna s Olimpijskih igara u Parizu savladala je teniserku iz Belgije Grit Minen rezultatom 2:0 u setovima (7:5, 6:1).

U prvom setu meča teniserke su držale svoje servise do rezultata 5:5, da bi u 11. gemu Vekić iskoristila priliku koju joj je ponudila suparnica s tri uzastopne pogreške te neobranjivim forhendom došla do brejka. Nakon toga je iskoristila svoj servis i osvojila prvi set.

U drugom setu nije bilo puno neizvjesnosti. Vekić je odmah povela 2:0, a onda Minen uzima svoj servis i to je sve što smo vidjeli od nje do kraja meča. Meč je trajao svega 80 minuta.

Vekić će u trećoj rundi igrati protiv mlade teniserke iz SAD Pejton Stirns, koja je 47. na WTA listi.

Inače, Vekić je nakon pobjede na otvaranju ovogodišnjeg US Opena prekinula niz od tri ispadanja u prvom kolu US Opena.