OLIMPIJSKI TURNIR

Karlos Alkaraz se žestoko namučio za pobjedu i naredni krug u Parizu

Prvi set je osvojio sa 6:1 i činilo se da nizozemski teniser nema šta tražiti protiv jednog od favorita za zlatnu medalju, a onda je uslijedila drama

Alkaraz: Preživio Nizozemca. AP

29.7.2024

Španski teniser Karlos Alkaraz (Carlos Alcaraz) plasirao se u 3. kolo Olimpijskih igara nakon teške muke i pobjede poslije velike borbe protiv Talona Grikspora rezultatom 2:0 (6:1, 7:6).

Alkaraz je prvi set osvojio sa 6:1 i činilo se da nizozemski teniser nema šta tražiti protiv jednog od favorita za zlatnu medalju.

Međutim, drugi set je ponudio mnogo neizvjesniji meč i dionicu u kojoj dugo nismo vidjeli brejk. Prvu priliku za brejk imao je Nizozemac i to na set lopti kod 5:4.

Alkaraz se spasio, a onda je meč otišao u taj-brejk gdje smo vidjeli pravu reviju mini-brejkova.

Tu je , uprkos svemu, Alkaraz došao do izražaja i uspio je da upiše trijumf nakon sat i 48 minuta igre.

Njegov naredni rival bit će Roman Sajfulin iz Rusije koji je u dva seta savladao Tomasa Martina Ečeverija.