LIGA PRVAKA

Kolašinac asistirao u trijumfu Atalante, odigran najluđi meč sezone u Ligi prvaka

S utakmice Šahtara i Atalante. AP

jučer

Prve utakmice 2. kola Lige prvaka današnjeg programa donijele su nam dvije gostujuće pobjede.

Atalanta je upisala uvjerljiv trijumf protiv Šahtara rezultatom 3:0, a odličnu partiju pružio je reprezentativac BiH Sead Kolašinac koji je upisao asistenciju.

Kolašinac je u 44. minuti sjajno uposlio Ademola Lukmana (Lookman) koji je udvostručio prednost Atalante.

Kolašinac je prvo zaustavljen tokom jednog prodora, a u nastavku akcije se odlično otkrio saigraču, primio loptu, pogledao i uposlio Lukmana. Prethodno je Lukman u 21. asistirao Beretu Đimsitiju (Djimsiti).

Konačnih 3:0 postavio je Raul Belanova (Raoul Bellanova) u 48. minuti.

Kolašinac je odigrao svih 90 minuta što sigurno raduje selektora BiH Sergeja Barbareza uoči utakmica "Zmajeva" protiv Njemačke 11. i Mađarske 14. oktobra.

U drugom meču koji je počeo od 18:45 Fejnord je slavio kod Đirone rezultatom 3:2.

Poveli su domaći preko Lopeza u 19. minuti, ali španski tim i prošlosezonska senzacija nije imala sreće jer je u ovoj utakmici postigao čak dva autogola.

Prvi je bio djelo Erere (Yangel Herrera) u 23. minuti. Samo deset minuta kasnije za preokret Fejnorda pogađa Milambo, a u 36. je Ueda promašio povećati prednost Nizozemaca, jer je bio neprecizan s bijele tačke.

Penal su promašili i domaći, tačnije u 67. minuti kada nije bio precizan Miovski. Ipak u 74. Đirona stiže do izjednačenja preko Donija van de Bika (Donny van de Beek).

Ali tu nije bio kraj uzbuđenjima, jer je samo pet minuta kasnije Ladislav Krejči postigao autogol.

Rezultat i strijelci:

Šahtar - Atalanta 0:3 (Đimsiti 21', Lukman 44', Belanova 48')

Đirona - Fejnord 2:3 (Lopez 19, Van de Beek 74' / Erera autogol 23', Milambo 36', Krejči autogol 79').