Tok utakmice / GOŠK - Željezničar 0:3

Glavni sudija ove utakmice je Miloš Gigović iz Bosanske Gradiške

Detalj s utakmice u Gabeli. FK Željezničar / Adem Čatić

prije 2 dana

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos posljednje utakmice 6. kola Wwin lige BiH između GOŠK-a i Željezničara.

GOŠK - Željezničar 0:3 (Hiroš 73', 90+2', Krpić 86')

FT - Kraj utakmice!

90+2' - GOOOOOOOOOL! Hiroš postiže drugi gol na ovoj utakmici.

86' - GOOOOOOOOOOOL! Dobra akcija gostiju, Cvetanovski dolazi do lopte prije golmana GOŠK-a, dodaje do Krpića, aovaj je šalje u mrežu.

82' - Igrači Željezničara su pleli mrežu oko šesnaesterca GOŠK-a, a napad je završio lošim šutem Cvetanovski.

77' - Radovac je pokušao sa distance, ali nije bio precizan.

76' - Hiroš je pogodio prečku, ali je na kraju signaliziran i ofsajd.

73' - GOOOOOOOOOOOOOL! Željezničar uspijeva doći do gola, a strijelac je Hiroš. Bio je ovo dug napad Plavih.

Radovac je fantastično uklizao i osvojio loptu, Cvetanovski poslao nezgodan centaršut nakon kojeg je Kolak odbio loptu do Hiroša koji je šalje u mrežu.

71' - Mijenja i Pranjić. Lagumdžija je ustupio svoje mjesto Kaćunku.

70' - Nova izmjena kod Željezničara. Cvetanovski mijenja Dangubića.

67' - Radovac je sada požutio kod gostiju.

64' - Hiroš je sada pokušao, ali je loše šutirao i lopta ide visoko preko gola domaćih.

54' - Odbrana GOŠK-a čisti ispred Krpića kojeg je centaršutem tražio Hiroš.

48' - Kakva šansa! Al Džaber je fenomenalno proigrao Dangubića koji je izbio pred golmana GOŠK-a, ali nije uspio pogoditi.

46' - Počelo je drugo polvurijeme.

46' - Tri izmjene kod Željezničara. U drugom dijelu igraju Krpić, Hiroš i Al Džaber umjesto Karića, Marković i Mirčevski.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Tri minute nadoknade u prvom dijelu.

38' - Šabićev centaršut je sada pronašao Dangubića koji glavom loše šutira.

36' - Gosti napadaju, ali nemaju rješenja za dobru odbranu GOŠK-a.

27' - Velika šansa za Željezničar! Boljević je glavom šutirao sa nekih sedam metara, ali odbranio je to Kolak.

23' - Karić je požutio kod gostiju.

19' - Bio je ovo opasan napad Željezničara, ali Dangubić je loše šutirao nakon proigravanja Boljevića.

13' - Crveni karton! Poništio je Gigović prvobitnu odluku o žutom kartonu i Mandiću pokazao put u svlačionicu.

11' - Dugo traje ova provjera, ide i glavni sudija Gigović vidjeti spornu situaciju.

8' - VAR provjerava ovu situaciju, GOŠK bi mogao ostati s igračem manje.

7' - Evo i prvog žutog kartona, a zaradio ga je Mandić kod domaćih. Srušio je Boljevića koji je išao prema golu GOŠK-a.

4' - Sada su i domaći išli u opasan napad, ali Galić je dobro reagovao.

1' - Željezničar je odmah zaprijetio. Poslije napada na desnoj strani, lopta je došla do Karića koji šutira pravo u golmana GOŠK-a.

1' - Počela je utakmica!

Treneri dva tima, Danijel Pranjić s jedne i Denis Ćorić s druge strane, odredili su početne sastave.

Trener "Plavih" je napravio četiri promjene u odnosu na prethodni duel s dobojskom Slogom. Tako su od prve minute Galić, Karamarko, Karić i Šabić, a na klupu su se preselili Odinaka, Mahmić, Al Džaber i Krpić.

GOŠK: Kolak, Šuta, Lagumdžija, Mihaljević, Lukovac, Ikić, Mandić, Sipović, Perić, Mizić i Lukić.

Željezničar: Muftić, Galić, Cavnić, Karamarko, Marković, Radovac, Karić, Šabić, Mirčevski, Boljević i Dangubić.

Glavni sudija ove utakmice je Miloš Gigović iz Bosanske Gradiške.