Susret se igra na stadionu "Phillips Arena" u Ajndhovenu, dok je Donatas Rumšas iz Litvanije glavni arbitar

Detalj s utakmice Nizozemska - BiH - Avaz
+10

7.9.2024

Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 1. kola A divizije Lige nacija između selekcija Nizozemske i Bosne i Hercegovine.

Susret se igra na stadionu "Phillips Arena" u Ajndhovenu, dok je Donatas Rumšas iz Litvanije glavni arbitar.

Nizozemska - BiH 5:2 (Zirkze 13', Ranjders 45+2', Gakpo 56', Veghorst 88', Simons 90+2' / Demirović 27', Džeko 73')

FT - Gotovo je u Nizozemskoj! BiH je poražena 5:2.

90+2' - GOL! Novi pogodak za Nizozemsku. Opet je ispala odbrana i Simons je pogodio za 5:2.

90' - Igrat će se još pet minuta.

88' - GOL! Nova greška naše selekcije koja je kažnjena. Timber je šutirao, neko na putu je dirao loptu, ali Vasilj to uspijeva odbiti. Međutim, lopta dolazi do Veghorsta kojem je ostao lakši dio, da je zakuca u mrežu.

86' - Gazibegović je novi igrač u bilježnici Litvanca nakon neopreznog prekršaja.

83' - Tabaković mijenja Demirovića u vrhu napada

79' - Nova dobra prilika, ali Dedić šalje prejako loptu prema Džeki.

77' - Demirović je tražio jedanaesterac. Može se reći, agresivnije nego očekivano, pa je dobio žuti karton.

76' - Nova sjajna akcija za BiH! Džeko je ubacio, Bajraktarević utrčava, ali Verbrugen je bio bliži. Centimetri su odlučivali.

73' - GOLLLLL!!!!! Vraćamo se! Kakva akcija naših fudbalera! U nekoliko poteza su matirali Nizozemce. Čudesna asistencija Bajraktarevića pet minuta nakon ulaska u igru za Edina Džeku, kojem je ovo bio 65. gol u dresu selekcije.

68' - Burnić, Bajraktarević i Šarić ulaze, Mujakić, Huseinbašić i Gigović izlaze iz igre u našoj selekciji.

65' - Ponovo Rajnders lagano dolazi lagano u poziciju da zaprijeti. Fenomenalan je veznjak. U brzini više je od svih ostalih igrača na terenu.

63' - Bez pravih prilika za reprezentaciju BiH u drugom dijelu. Mora se reći da naši igrači mogu puno bolje od ovoga.

57' - Velika šansa za Nizozemsku! Sreća je na našoj strani dovoljno da ovdje ne bude potop. Nikakva defanzivna organizovanost i jedino nam u korist ide što se Nizozemci poigravaju, kao na primjer Simons sada.

56' - GOL! Novi pogodak Nizozemske! Naša odbrana jednostavno ne može odgovoriti zadatku. Rajnders je ušao s desne strane, vratio loptu u peterac, a Gakpo je "ugurao" loptu u mrežu Vasilja.

52' - Katić požrtvovano zaustavlja Zirkzea.

48' - Nova velika šansa za Nizozemce! Rajnders je odlično istrčao, a saigrač ga sjajno petom pronalazi. Ipak, Gazibegović ga sustiže i blokira udarac. Nakon toga je i Van Dajk poslije kornera šutirao glavom.

46' - Počelo drugo poluvrijeme. Krunić je zamijenio Tahirovića u sredini terena.

45+2' - GOL! Nevjerovatan pogodak Rajndersa. Još nevjerovatniji trk nizozemskog veznjaka. Pored naših igrača je prolazio kao poput čunjeva. Užasan trenutak za primiti pogodak.

45' - Igrat će se još tri minute u prvom dijelu.

42' - Velika šansa za Nizozemsku! Prelijep potez Rajndersa. Petom je dodao za Zirkzea, vratio mu je napadač, a onda je nizozemski veznjak pogodio prečku. Imali smo sreće.

40' - Damfris je sada pobjegao Dediću u prvom trenutku, ali ga sustiže naš defanzivac. Dobio je Nizozemac malo i po licu, ali nije to dovoljno za penal.

36' - Velika šansa za Nizozemsku! Imao je sreće Zirkze. Šutirao je, odbila se lopta od našeg defanzivca, te vratila u noge napadača Nizozemske. Ipak, pogađa samo spoljni dio mreže.

35' - Ponovo Barišić uspijeva odbraniti naš gol. Ovaj put poslije projektila Van Dajka.

34' - Ponovo prilika za Gakpa, ali ovaj je put Barišić ispred njega.

31' - Velika šansa za Nizozemsku! Gravenberh je okrenuo Tahirovića, dodao do Simonsa, koji je progirao Gakpa, ali brani to Vasilj.

27' - GOL!!!!!!!!!! Bravo, majstore! Kakva akcija "Zmajeva"! Huseinbašić je fenomenalno pronašao između linija Demirovića, a naš napadač zatresao mrežu Nizozemaca. Samo tako nastavite!

26' - Ovo je moglo biti opasno! Van Dajk izbacuje loptu ispred Demirovića, koji je imao slobodan put ispred sebe da je pobjegao kapitenu "Oranjea".

25' - Nešto mirniji period susreta. BiH se i dalje muči s iznošenjem lopte. Mora ovo puno bolje.

20' - Nova opasnost pred našim golom. Katić ovaj put izbacuje loptu iz peterca.

18' - Sada je Simons poput brzog voza krenuo ka golu BiH, ali je njegov udarac završio pored stative.

14' - Velika šansa za BiH! Prva akcija pred nizozemskim golom za naše reprezentativce, ali na kraju je Gazibegovićev udarac bio suviše slab da zabrine golmana Verbrugena.

13' - GOL! Vodi Nizozemska. Zirkze je pobjegao našim defanzivcima, a onda glavom šutirao. Veoma loša reakcija Vasilja, koji je gledao tu sporu loptu kako ulazi u gol.

12' - Dobar ubačaj Simonsa iz slobodnog udarca, ali naši defanzivci otklanjaju opasnost.

11' - U uvodnih deset minuta bez pravih prilika na obje strane.

7' - Ne uspijevamo iznijeti loptu preko centra igrališta. Presing, u ovim trenucima, izgleda kao preveliki problem.

4' - Vasilj se loše snašao, pa je bio primoran ispucati loptu.

3' - Prvi napad Nizozemaca prolazi bez problema za našu odbranu.

1' - Počeo je susret u Ajndhovenu. Sretno "Zmajevi"!

20:10: Igrači na klupi nizozemske reprezentacije - Fleken, Gertruida, Timber, Veghorst, Frimpong, K. Timber, Klajvert, Malen, Brobi, Van Heke, Hato;

Igrači na klupi reprezentacije BiH - Hadžikić, Pirić, Đakovac, Krunić, Tabaković, Bašić, Varesanović, Burnić, Šarić, Bajraktarević, Radeljić, Bičakčić.

20:00 - "Zmajevi" će imati veliku podršku u Ajndhovenu.