DEKLASIRALE KLAKSVIK

SFK 2000 u finalu kvalifikacija za Ligu prvaka

Fudbalerke prvaka BiH su došle do ubjedljive pobjede nad Farankama, te sada čekaju novog rivala

Fudbalerke prvaka BiH dominantno pobijedile. SFK 2000 Sarajevo

4.9.2024

Bh. predstavnik SFK 2000 Sarajevo slavio je rezultatom 3:0 protiv Klaksvika na stadionu "Asim Ferhatović Hase" i tako se ekipa Samire Hurem plasirala u finale kvalifikacijskog turnira Lige prvaka.

Fudbalerke prvaka BiH su došle u vodstvo golom Alme Krajnić u 29. minuti. U 71. minuti je Amela Kršo na drugoj stativi dočekala sjajn centaršut Šabanagić i glavom pogodila, te poduplala prednost, da bi osam minuta kasnije Merjema Medić postavila konačan rezultat.

Pobjeda SFK 2000 je mogla biti ubjedljivija, ali su propustile nekoliko izglednih prilika.

U finalu kvalifikacionog turnira, čiji je grad Sarajevo domaćin, čekat će protiv boljeg iz duela Benfike i danskog Norsjelanda.