ENGLESKA

Mohamed Salah je noćna mora Mančester junajteda: Liverpul razbio "Crvene đavole" usred Old Traforda

S utakmice na Old Trafordu. Platforma X

1.9.2024

Fudbaleri Liverpula razbili su Mančester junajted usred Old Traforda u meču 3. kola engleske Premijer lige s 3:0.

Nekada najveći engleski derbi nije bio ni sjenka nekih prethodnih duela ove dvije ekipe, a najveći krivci za to su bili Luis Diaz i Mohamed Salah.

"Redsi" su zatresli mrežu Onane u 7. minuti, ali je gol Trenta Aleksander Arnolda (Alexander-Arnold) poništen zbog ofsajda.

Napadao je Liverpul, a nagrada za to stigla je u 35. minuti kada je Salah asistirao, a Diaz pogodio.

Sedam minuta kasnije ista akcija - Salah dodaje, a Diaz daje gol za 2:0.

Tada je bilo jasno da se "Crvenim đavolima" crno piše i da su pred novim porazom protiv ljutog rivala. Posljednji ekser u kovčeg zabio je Mohamed Salah golom u 56. minuti utakmice.

Mogao je Salah dati i još jedan, ali je sreća malo pogledala i Junajted na ovoj utakmici.

Inače, Salah je prava noćna mora za Mančester junajted. Egipćaninu je ovo bila 15. utakmica protiv Junajteda, a dao mu je 15 golova uz šest asistencija.

Liverpul sada ima devet bodova i dijeli prvo mjesto na tabeli s Mančester sitijem. U narednom kolu će dočekati Notingem Forest.

S druge strane, Mančester junajted je 14. s tri boda, a u 4. kolu će gostovati Sautemptonu.