TEKSTUALNI PRIJENOS

Drama na Grbavici: Remi Željezničara i Sloge, Plavim poništen gol u 98. minuti

Dugo se situacija provjeravala, ali je na kraju sudija Josip Martinović poništio pogodak zbog igranja rukom Krpića

Željo sloga - Avaz
Detalj s utakmice - Avaz
Sloga - Avaz
+12

1.9.2024

Fudbaleri Željezničara i dobojske Sloge remizirali su na Grbavici u utakmici 5. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine (1:1).

Ova utakmica nam je ponudila mnogo uzbuđenja. Dobojlije su povele u 21. minuti nakon autogola Edvina Odinake (Edwin).

Nigerijac je nes(p)retno reagovao i savladao svog golmana. Nakon primljenog pogotka, Željezničar je krenuo silovito u napad, naročito u drugom dijelu. Sulejman Krpić je prvo zaprijetio u 54., a onda je kapiten Plavih u 61. iskoristio asistenciju rezerviste Mirčevskog i zatresao mrežu Dobojlija.

U 79. minuti susret je bio prekinut. Prvo su se sukobili fudbaleri, a onda je jedan navijač ušao na teren poslije provokacija igrača Sloge. Sve je počelo izvođenjem auta Grabeža koji je odugovlačio, čime nisu bili sretni igrači i navijači Željezničara.

Susret je nastavljen nakon šest minuta pauze, a u samom finišu viđena je prava drama. Aleksandar Boljević je poslije gužve u šesnaestercu Sloge poslao loptu u mrežu, ali je gol poništen zbog igranja rukom.

Dugo se ova situacija provjeravala, ali je na kraju sudija Josip Martinović poništio pogodak zbog igranja rukom Krpića. Na kraju podjela bodova.

Dobojlije su ovako prekinule niz od tri uzastopne pobjede Željezničara. Sada slijedi reprezentativna pauza.

Željezničar će poslije pauze gostovati GOŠK-u, dok će Sloga dočekati Široki Brijeg.

Rezultat i strijelci:

Željezničar - Sloga Doboj 1:1 (Krpić 61' / Odinaka autogol 21')

Tok utakmice

FT - Kraj utakmice!

105' - Sada samo sudija Martinović zna koliko će se još igrati na Grbavici.

90+8' - Drama na Grbavici! Boljević je postigao gol nakon gužve u šesnaestercu Sloge, ali je on poništen nakon gledanja VAR-a. Krpić je tokom akcije igrao rukom.

90' - Deset minuta nadoknade.

85' - Poslije šest minuta sve se smirilo i nastavila se utakmica. Očekuje se duža nadoknada na Grbavici.

79' - Prekid utakmice na Grbavici. Prvo su se sukobili fudbaleri, a onda je jedan navijač ušao na teren poslije provokacija igrača Sloge.

Sve je počelo izvođenjem auta Grabeža koji je odugovlačio, čime nisu bili sretni igrači i navijači Željezničara.

73' - Željezničar nastavlja s napadima. Sada je Marković bio u odličnoj poziciji, ali slabo je šutirao.

68' - Cavnić je sada požutio kod domaćih.

61' - GOOOOOOOOOOOL! Krpić pogađa za poravnanje rezultata! Mirčevski je sjajno centrirao, a Krpić glavom trese mrežu Dobojlija!

58' - Ćorić ponovo mijenja. Hiroš i Mirčevski su u igri umjesto Cvetanovskog i Radovca.

54' - Prilika za Plave! Krpić je sjajno uhvatio volej, ali u posljednji čas Milanović blokira ispred svog gola.

52' - Krpić je zaprijetio Pavloviću, ali nije bilo opasnosti po gol Sloge.

46' - Izmjena kod domaćih. Galić je zamijenio Odinaku.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

HT - Poluvrijeme na Grbavici!

45' - Minut nadoknade.

43' - Domaći su tražili penal, ali sudija Martinović je samo pokazao da se igra nastavi.

41' - Odinaka je pokušao s distance, ali njegov šut završava preko gola.

34' - Najbolja šansa za Željezničar! Boljević je šutirao iskosa iz slobodnog udarca, ali se Pavlović nije dao iznenaditi.

33' - Varga je sada požutio kod gostiju.

27' - Sloga napada na krilima vodećeg gola, sada je dobro ispred svog gola očistio Krpić.

21' - Provjeravao se ovaj pogodak, ali nakon VAR provjere sudija Martinović je pokazao na centar.

21' - GOOOOOOL! Sloga dolazi do vodstva na Grbavici! Odinaka je nespretno reagovao i matirao svog golmana.

18' - Prvi žuti karton na utakmici. Zaradio ga je Miličević kod gostiju.

10' - Sjajna atmosfera na stadionu Grbavica.

5' - I jedni i drugi idu žestoko u svaki duel od početka susreta na Grbavici.

1' - Počela je utakmica!

Očekuje se da će tribine stadiona Grbavica biti ispunjene. Plavi su u nizu od tri pobjede, a nema boljeg poziva za navijače od dobrih partija njihovih izabranika.

U međuvremenu treneri Denis Ćorić i Vlado Jagodić odabrali su početne sastave. Ćorić je napravio dvije izmjene, Galić je ustupio svoje mjesto Odinaki, a prvi nastup će imati Dangubić koji će igrati umjesto Hiroša.

Željezničar: Muftić, Odinaka, Cavnić, Mahmić, Marković, Radovac, Al Džaber, Boljević, Dangubić, Cvetanovski i Krpić.

Sloga: Pavlović, Omić, Ristić, Veselinović, Milanović, Kvesić, Grabež, Milićević, Jović, Varga i Vidić.

Pravdu na utakmici na Grbavici dijelit će Josip Martinović iz Čapljine.