LA LIGA

Novi šokantan kiks Reala: "Kraljevi" se spašavali penalom, Mbape ponovo razočarao navijače

Detalj s utakmice. AP

29.8.2024

Fudbaleri Real Madrida napravili su novi kiks u novoj sezoni španske La Lige, pošto su večeras izvukli samo bod na gostovanju kod Las Palmasa u okviru 3. kola (1:1).

Ovo je drugi remi "Kraljeva" u tri odigrana meča španskog prvenstva, a Kilijan Mbape (Kylian Mbappe) je ponovo ostao bez gola.

Las Palmas je šokirao Real već u 5. minuti kada je pogodio Alberto Moleira nakon dodavanja Olivera Mekburnija (McBurnie).

Mogao je domaći tim i do drugog pogotka, ali je Tibo Kurtoa (Thibaut Courtois) odbranio šut Mekburnija. Real je jalovo napadao u potrazi za izjednačujućim golom sve do 69. minute kada je dosuđen penal zbog igranja rukom Aleksa Suareza (Alex).

Loptu je na bijelu tačku namjestio Vinisijus Žunior (Vinicius Junior) i pogodio za 1:1. Mogao je Las Palmas i do pobjede, ali je u 88. poništen gol zbog ofsajda.

Real u narednom kolu čeka Betis, dok će Las Palmas gostovati kod Deportivo Alavesa.