Sloboda - Željezničar 0:1: Furiozni Željo pobijedio i u Tuzli!

Sloboda pokušava da se čupa, ali vidjet ćemo kako će te ići protiv zahuktalog Željezničara

Odlična utakmica u Tuzli - Avaz
Detalj s Tušnja - Avaz
+18

24.8.2024

Fudbaleri Željezničara slavili su na gostovanju kod Slobode u sklopu 4. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine (1:0) te tako došli do trećeg uzastopnog trijumfa.

Plavi su poslije uvodnog poraza od Širokog Brijega (0:1) pobijedili Velež (2:0), Igman iz Konjica (3:1) i sada tuzlansku Slobodu. Junak Željezničara bio je fudbaler iz Saudijske Arabije sjajni Abdulmalik Al Džaber (Al Jabber) koji je dao gol za pbojedu u 62. minuti.

Prvu veliku priliku na utakmici imala je Sloboda. Nakon greške Azura Mahmića, Vedad Muftić je sjajno intervenisao i zaustavio šut Nihada Šere u 10. minuti susreta. Željezničar je najbolju šansu u prvom dijelu imao u 43. minuti ali je šut Marina Karamarka zaustavio Elvir Trako.

Drugo poluvrijeme je počelo sjajnom prilikom Dženana Haračića, ali napadač Slobode nije uspio zatresti mrežu bivšeg kluba. Željezničar je imao inicijativu, ali nije mogao doći do pogotka.

U 61. minuti je okvir bio saveznik Plavih nakon šuta Čajića, a već u narednom napadu Željezničar dolazi do gola. Al Džaber je pogodio nakon gužve poslije kornera. Dobro se snašao i postigao svoj drugi gol ove sezone.

I jedni i drugi su u nastavku imali prilika. U redovima Slobode najopasniji je bio iskusni Said Husejnović, ali na visini zadatka je bio Vedad Muftić.

Rezultat i strijelac:

Sloboda – Željezničar 0:1 (Al Džaber 62')

TOK UTAKMICE

94' - Kraj u Tuzli. Željo je ostvario treću pobjedu u nizu.

93' - Kakva šansa za Slobodu!Muftić vadi u posljednjim sekundama.

92' - Finiš utakmice, napeto je.

91' - Stativa! Nema Željo ni sreće u posljednjim minutama utakmice u Tuzli.

89' - Aleksandar Boljević se sjajno snašao, ali nema gola za Želju.

86' - Sjajan šut Saida Huseinovića, Muftić je vadi iz rašlji, nema gola!

85' - Sve je manje šanse za Slobodu. Muftić vraća loptu u igru.

82' - Izmjena u Željezničaru, iz igre izlazi Al Jaber, u igru ulazi Harun Karić.

81' - Posljednjih deset minuta utakmice u Tuzli, Željo na pragu treće uzastopne pobjede.

79' - Sloboda pokušava osvojiti što više terena, silno žele pogodak, ali za sada odbrana Želje odlična.

77' - Iz slobodnjaka je sjajno pokušao Said Huseinović, lopta je bila blizu gola Muftića, ali nema pogotka.

76' - Slobodan udarac za Slobodu, Al Jaber je faulirao Hrvanovića.

75 ' - Slab napad Slobode, ništa im ne ide od ruke.

73' - Dvostruka izmjena u Želji, iz igre su izašli Hiroš i Radovac a ušli Đorić i Vukoja.

71' - Dobar napad Slobode koji je pokrenuo Said Huseinović.

70' - Sada Željo ima sve u svojim rukama. Sloboda ne uspijeva da poveže konce. U igru je ušao Aldin Hrvanović, veliko pojačanje Tuzlaka.

67' - Sjajan prodor Amera Hiroša, ali Trako opet spašava Slobodu.

65' - "Manijaci" u ekstazi nakon gola. Dvostruka izmjena u ekipi Slobode, nemaju šta više čekati protiv furioznog Želje.

62' - GOL! Željo vodi, Al Jaber pogađa za vodstvo Plavih i veliko slavlje Manijaka.

60' - Stativa spasila Želju. Odličan pokušaj Aldina Čajića.

58' - Fukare, navijači Slobode su zapalili baklje. Dim stvara poteškoće, Šabić je pokušao za Želju.

57' - Prekršaj Krpića na sredini terena nad Dubačkićem. Ostao je na terenu nogometaš Slobode.

55' - Novi korner za Željezničar, četvrti ukupno. Šabić je pokušao direktno  iz kornera, ali golman Trako se ne da.

54' - Sjajna podrška sa tribina za obje momčadi.

52' - Kako je završilo prvo poluvrijeme, tako je nastavljeno drugo - napadima Želje.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme, velika šansa za Slobodu preko Haračića.

45' +5' - Kraj prvog poluvremena. Sve smo vidjeli osim golova.

45' + 4 - Gruba igra oba tima. Sudija Bandić sve drži pod kontrolom za sada.

45' + 3 - Žuti kartoni na obje strane.

45' + 1' - Sloboda je bila u prilici, nema penala, kaže sudija Antonio Bandić koji je prvo poluvrijeme produžio 5 minuta.

43' - Sjajna prilika za Želju, odlična odbrana golmana Trake.

42' - Nastavljena je igra na Tušnju nakon duže pauze zbog povrede Mahmića. Novi prekršaj za Željezničar.

39' - Bio je to jak udarac u glavu, Azur Mahmić, nogometaš Željezničara ne može nastaviti utakmicu.

37' - Stadionom odjekuje "Volim te Željo".

35' - Žuti karton za Dženana Haračića. Laktom je udario nogometaša Željezničara.

33' - Igrač Slobode Hadžanović, ostao je na zemlji, na teren je ušao ljekarski tim Slobode.

32' - Željo kreće u novi napad.

27' - Da se naježiš: "Manijaci" skandiraju ime svog brata sa tribine Mirze Raščića, koji je brutalno ubijen prije nekoliko godina.

26' - Odličan napad Želje, ali nema realizacije.

24' - Boljević je pokušao sa 25 metara, ali brani golman Slobode Elvir Trako.

21' - Veliki pritisak Želje, Sloboda se jedva spašava, voda u ušima.

18' - Treći korner za Željezničar. Upalila se plava mašina, gol visi u zraku.

15' - Odlična atmosfera na tribina stadiona Tušanj. Navijači opravdali očekivanja.

14' - Prvi korner za Željezničar. Sjajna akcija.

10' - Stopostotna prilika za Slobodu. Izvukao se Željo, spasio ih golman Muftić.

5' - Ništa se ne događa u prvih pet minuta.

1' - Počela je utakmica.

Željezničar: Muftić, Galić, Mahmić, Cavnić, Marković, Radovac, Al Jaber, Hiroš, Cvetanoski, Boljević i Krpić.

Sloboda: Trako, Delimeđac, Dubačkić, Osmanković, Hadžanović, Hasanbegović, Hasanović, Mekić, Šero, Cvijanović i Haračić.