TEKSTUALNI PRIJENOS

Tok utakmice / Vitorija Guimaraeš - Zrinjski 3:0

S današnje utakmice. HŠK Zrinjski

21.8.2024

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos prve utakmice plej-ofa Konferencijske lige između portugalske Vitorije Guimaraeš i Zrinjskog.

Vitorija Guimaraeš - Zrinjski 3:0 (Mangaš 46', Borevković 51', Mendeš 89')

FT - Kraj utakmice!

90' - Pet minuta nadoknade.

89' - GOL! Rezervista Žoao Mendeš matira Marića za visoku prednost Vitorije.

71' - Ćuže je slabo šutirao nakon kornera. Vitorija čuva prednost.

67' - Barišić je požutio zbog prigovora kod glavnog sudije.

63' - Najbolja šansa za Zrinjski! Kiš je uhvatio volej, Varela je odbranio, a u nastavku akcije je Malekinušić bio u ofsajdu.

55' - Tijago Silva je namjestio dva gola saigračima, a sada je i sam pokušao doći do pogotka, ali zaustavio ga je Marić.

51' - GOL! Nažalost, Marić ponovo mora vaditi loptu iz svoje mreže. Borevković je pogodio glavom nakon kornera koji je izveo Tijago Silva.

46' - GOL! Šteta, Vitorija dolazi do vodstva preko Mangaša. Silva je ubacio s desne strane, a rutinski je pogodio Mangaš.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme.

Sa zagrijavanja uoči utakmice. HŠK Zrinjski

HT - Kraj prvog poluvremena!

45' - Četiri minute nadoknade.

45' - Bio je ovo najbolji napad Mostaraca u dosadašnjem dijelu utakmice. Tičinović je tražio Mulahusejnovića, ali u posljednji čas je reagovao Borevković.

40' - "Plemići" su primorani na izmjenu. Kiš je zamijenio Posaveca. Lopta ga je pogodila u lice i nije mogao nastaviti s igrom.

30' - Marić je na visini zadatka. Prvo je zaustavio šut Borevkovića, a onda i Kaija Cezara.

22' - Savić je sada požutio kod Zrinjskog zbog prekršaja na sredini terena.

17' - Zrinjski dobro stoji, ne dozvoljava protivniku da ugrozi gol Marića.

12' - Imamo prvi žuti karton, kod domaćih je javnu opomenu zaradio Toni Borevković.

10' - Bez uzbudljivih dešavanja u ovim trenucima, Portugalci su ti koji imaju loptu više u svom posjedu.

4' - Bilo je opasno! Domaći su imali slobodan udarac na nekih 25 metara od gola. Silva je proigrao nekog od saigrača koji je šutirao s lijeve strane, ali izblokirao je Mulahusejnović.

1' - Počela je utakmica!

Zrinjski je, podsjetimo, kvalifikacije počeo od drugog pretkola u kojem je bio bolji od slovenskog Brava. Potom su "Plemići" izbacili bugarski Botev.

Portugalski tim ima ulogu favorita, ali sigurno da Zrinjski nije stigao s bijelom zastavom.

Poznati su početni sastavi:

Vitorija: Varela, Mendes, Borevković, Fernandes, Kosta, Handel, Santos, Tiago Silva, Mangas, Kaio i Oliveira.

Zrinjski: Marić, Memija, Barišić, Šunjić, Tičinović, Posavec, Ivančić, Savić, Ćuže, Malekinušić i Mulahusejnović.