WWIN LIGA BIH

Velež jači i od viroze: "Rođeni" pokvarili povratak Širokog Brijega na Pecaru za prve bodove u sezoni

S jednog od ranijih duela Veleža i Širokog Brijega. FK Velež

18.8.2024

Fudbaleri Veleža slavili su na gostovanju kod Širokog Brijega u sklopu 3. kola Wwin lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:0.

Iako su Mostarci imali problema sa stomačnom virozom, zbog čega su tražili i odgodu meča, na kraju su istrčali u najjačem sastavu i došli do punog plijena.

"Rođeni" su poveli u 9. minuti. Ilija Bagarić je nespretno poslao loptu u vlastitu mrežu poslije centaršuta Ante Oreča s desne strane.

Izbranici trenera Samira Merzića su drugim golom otklonili sve dileme o pobjedniku. Igrao se 53. minut kada su "Rođeni" odigrali sjajnu akciju koju je golom krunisao Mihael Mlinarić.

Inače, ovo je bio prvi meč Širokog Brijega na Pecari poslije radova na terenu, a povratak su pokvarili "Rođeni" koji nose puni plijen.

Široki Brijeg u narednom kolu gostuje kod Igmana, a Velež će na megdan Radniku iz Bijeljine.