Junajted se mučio na otvaranju nove sezone, navijači slave Ten Hagove izmjene

Gol vrijedan pobjede i tri boda postiglo je ovoljetno pojačanje Džošua Zirkze

Zirke: Junak "Đavola". Platforma X

16.8.2024

Počela je nova sezona engleske Premijer lige, a na premijeri je Mančester junajted pobijedio Fulam rezultatom 1:0.

Nakon što je prošla sezona bila jedna od najlošijih u historiji "Crvenih đavola", velikan s Old Traforda se želi vratiti na put stare slave.

Očekivanja su ogromna, ali se Junajted mučio na otvaranju nove sezone, a trijumf mu je donijelo ovoljetno pojačanje i rezervista na večerašnjem meču Džošua Zirkze (Joshua Zirkzee).

Nizozemac je u igru ušao u 60. minuti, baš kada i Alehandro Garnačo (Alejandro Garnacho), što će se ispostaviti kao trenutak koji je promijenio ishod utakmice.

Igrao se 87. minut kada je Alehandro Garnačo centrirao, a Zirkze je postavio nogu i skrenuo loptu u mrežu.

Garnačo je u četvrtoj minuti nadoknade mogao potvrditi pobjedu, ali je promašio zicer. Ranije se i Bruno Fernandeš nije proslavio jer je u prvom poluvremenu propustio iskoristiti sjajnu šansu.