SAUDIJSKA ARABIJA

Video / Neuništivi Ronaldo odveo Al Nasr u finale Superkupa, neviđena glupost Brozovića

Portugalac strijelac i u 23. uzastopnoj sezoni u svojoj profesionalnoj karijeri

Ronaldo: Nevjerovatan je. Platforma X

14.8.2024

Fudbaleri Al Nasra novu sezonu otvorili su pobjedom protiv Al Tavona u polufinalu saudijskog Superkupa (2:0).

Al Nasr je poveo u 8. minuti kada je Kristijano Ronaldo (Cristiano) asistirao Ajmanu Jahji (Ayman Jayha). Igrao se 57. minut kada se Portugalac upisao u strijelce i riješio dileme o pobjedniku ovog duela.

Ujedno, ovo je 23. sezona u kojoj je nevjerovatni Ronaldo postigao gol.

Ipak, nije manjkalo uzbuđenja do kraja utakmice. Naime, u trećoj minuti sudijske nadoknade direktan crveni karton zaradio je Marcelo Brozović.

On je požutio nakon jednog prekršaja, ali je nakon VAR intervencije sudija odlučio da mu pokaže crveni karton zbog čega je hrvatski fudbaler pobjesnio na sudiju.

Al Nasr će u finalu Superkupa igrati protiv Al Hilala, koji je u polufinalu bio bolji od Al Ahlija poslije penala (2:1).