SUDAR TITANA

Evo kada se igra veliko finale Evropskog prvenstva

Španija juri svoju četvrtu titulu prvaka Evrope, dok Engleska pokušava "fudbal vratiti kući"

Španija i Engleska za evropski tron. Platforma X / Bleacher Football

10.7.2024

Fudbalska reprezentacija Engleske izbacila je Nizozemsku (2:1) i plasirala se u finale Evropskog prvenstva gdje je čeka Španija.

Nizozemci su poveli protiv Engleske golom Ćavija Simonsa (Xavi) u 7. minuti, ali radost nije dugo trajala. Već u 18. je Hari Kejn (Harry Kane) donio poravnanje pogotkom iz penala.

Kada se činilo da ćemo gledati produžetke, rezervista Oli Votkins (Ollie Watkins) postiže sjajan gol u 90. minuti za preokret i trijumf Engleske.

Veliko finale igra se u nedjelju na Olimpijskom stadionu u Berlinu s početkom od 21 sat.

Španija juri svoju četvrtu titulu prvaka Evrope, nakon onih osvojenih 1964., 2008. i 2012. godine, dok Engleska nikad nije osvajala Evropsko prvenstvo.