Nakon preokreta i produžetaka: Englezi srušili Slovačku za četvrtfinale

Kejn - Avaz
Belingem - Avaz
+13

prije 2 dana

Fudbalska reprezentacija Engleske je uspjela "preživjeti" Slovačku i plasirati se u četvrtfinale Evropskog prvenstva nakon drame i produžetaka (2:1).

Englezi su bili očajni od starta utakmice, što su Slovaci kaznili u 25. minuti. Dobru akciju Slovačke golom je krunisao Ivan Šranc (Schranz), kojem je to bio treći pogodak na turniru - izjednačio se na čelu liste strijelaca s Georgesom Mikautadzeom i Džamalom Musijalom (Jamal).

Iako je tim "Tri lava" stigao u Njemačku kao jedan od glavnih favorita za titulu, nije mogao ništa protiv Slovačke. Loše igre iz grupe prenijeli su i u današnji susret. Prvu pravu priliku imao je Hari Kejn (Harry Kane) u 78. minuti.

Kada se činilo da će se Engleska oprostiti od prvenstva Evrope, a Geret Sautgejt (Gareth Southgate) od posla selektora, Džud Belingem (Jude Bellingham) se ukazao kao spasitelj.

Postigao je spektakularan gol makazicama u 95. minuti i odveo utakmicu u produžetke.

Koliko fudbal može biti okrutan najbolje znaju Slovaci. Već na startu produžetka Hari Kejn (Harry Kane) je pogodio i donio preokret Engleskoj.

Statistika s utakmice. Sofascore za "Dnevni avaz"

Statistika: Engleska - Slovačka

Slovaci su bili na pragu četvrtfinala, a sada se pakuju kući, dok će Engleska za polufinale igrati protiv Švicarske.