Uporedo pratimo dešavanja s utakmice između Engleske i Slovenije

Danska Srbija - Avaz
Danska - Srbija - Avaz
+6

prije 3 dana

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 3. kola grupe C Evropskog prvenstva.

S posebnom pažnjom pratit ćemo duel između Danske i Srbije, koji se igra u Minhenu, a osluškivat ćemo i dešavanja s utakmice Engleska - Slovenija.

Danska - Srbija 0:0

Engleska - Slovenija 0:0

FT - Kraj utakmice!

90' - Kraj meča Engleska - Slovenija 0:0!

90+2' - Morao je SMS bolje! Tadić je "izlomio" rivala, odigrao mu povratnu, ali je šut s ruba šesnaesterca bio dosta mlak.

90' - Na utakmici Engleske i Slovenije je četiri minuta sudijske nadoknade.

90' - Pet minuta nadoknade u Minhenu.

89' - Vlahović je sada zaprijetio, ali ide to preko gola.

88' - Piksi Stojković u igru šalje i Milinkovića-Savića umjesto Lukića.

87' - Šansa za Dansku! Opasan centaršut s desne strane, lopta je preletjela Rajkovića, ali Živković spašava.

83' - Mitrović je požutio nakon žestokog prigovora. Traži penal, čini se da je tu bilo povlačenja od strane Melea.

81' - Prva prava šansa za Srbiju! Vlahović se odlično izborio za za loptu, ali šut Mitrovića ide pored gola.

73' - Danci sada traže penal, reklamirajući guranje Milenkovića u šesnaestercu, ali nema jedanaesterca za Skandinavce.

71' - Napada Srbija, imat će novi korner.

67' - Piksi šalje sve karte u napad. Vlahović mijenja veznjaka Ilića.

65' - Zanimljiva situacija. Slovenci su ispred Danske na tabeli zbog manje žutih kartona. Imaju po tri boda trenutno, gol razliku 2:2, ali Slovenci imaju karton manje.

64' - Vestergard je sada zaprijetio! Eriksen je ubacio iz kornera, a danski stoper je bio sam kao duh. Međutim, šutira pravo u Rajkovića.

61' - Bez golova i u drugoj utakmici. U ovoj grupi C je dato najmanje golova na cijelom prvenstvu.

59' - Nove izmjene u danskom timu. Dolberg je u igri umjesto Hojlunda.

Ovoliko je Jović bio u nedozvoljenoj poziciji. Screenshot

53' - Ofsajd! Lopta je završila u golu Danske, ali je pomoćni sudija signalizirao ofsajd. Provjerava se ovo.

48' - Srbija je imala prvi korner na ovom susretu, ali centaršut Tadića nije pronaša nikoga od njegovih saigrača.

46' - Promjena i u danskom sastavu. Vind je ustupio svoje mjesto Skov Olsenu.

46' - Piksi pravi dvije izmjene. Tadić i Jović će igrati u nastavku umjesto Gudelja i Samardžića.

HT - Kraj prvog poluvremena.

45' - Minut nadoknade.

42' - Sama završnica prvog dijela. Srbija bez prave šanse u meču u kojem mora doći do pobjede.

38' - Srbija pokušava kreirati nešto na protivničkoj polovini, ali ne ide joj to od ruke za sada.

30' - Požutio je i Hjulmand, a Danska dobija peti korner na ovoj utakmici.

27' - Srbija još uvijek bez prave šanse. Vind je sada požutio kod Danske.

21' - Rajković zaustavlja Eriksena! Nakon greške odbrane Srbije, lopta dolazi do Eriksena koji iz prve šutira, ali brani to Rajković. Treći korner za Dance.

18' - Ponovo pritišću Danci, imat će sada prvi korner.

16' - Bilo je opasno! Bah je pobjegao svom čuvaru, ali nije uspio dobro zahvatiti loptu. Tražio je i penal, ali je sudija pokazao da se igra nastavi.

10' - Hrvatska navija za Dansku protiv Srbije. Pročitajte i zbog čega OVDJE.

8' - Uvodno ispitivanje snaga. Danci su ti koji imaju loptu više u svom posjedu.

4' - Milenković je srušio Hojlunda i već sada je dobio žuti karton.

1' - Počela je utakmica!

20:50 - Igrači izlaze na teren, slijedi intoniranje himni.

20:45 - Računica je jasna. Srbiji protiv Danske večeras igra samo pobjeda.

20:35 - Srbija će imati veliku podršku u Minhenu, a stigao je i Novak Đoković.

Poznati su početni sastavi, a selektor Srbije Dragan Stojković Piksi odlučio je na klupi ostaviti Dušana Tadića i njegovog imenjaka Vlahovića.

Danska: Šmajhel, Andersen, Kristijansen, Vestergard, Bah, Hjulmand, Hejberg, Mele, Eriksen, Vind i Hojlund.

Srbija: Rajković, Veljković, Milenković, Pavlović, Mijailović, Ilić, Gudelj, Živković, Samardžić, Lukić i Mitrović.

Selektori Slovenije i Engleske Matjaž Kek i Geret Sautgejt (Gareth Southgate) odlučili su se za sljedeće igrače:

Engleska: Pikford, Voker, Stons, Guehi, Tripije, Galager, Rajs, Saka, Belingem, Foden i Kejn.

Slovenija: Oblak, Karničnik, Drkušić, Bijol, Janža, Stojanović, Gnezda Čerin, Elšnik, Mlakar, Šporar i Šeško.