TEKSTUALNI PRIJENOS

Tok utakmice / Turska - Portugal 0-3

Utakmica se igra na Signal Iduna Parku u Dortmundu, na stadionu Borusije Dortmund

Detalj s utakmice Turska - Portugal - Avaz
Detalj s utakmice Turska - Poljska - Avaz
+8

prije 6 dana

Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice 2. kola grupe F između Turske i Portugala.

Utakmica se igra na Signal Iduna Parku u Dortmundu, na stadionu Borusije Dortmund, a pravdu će dijeliti njemački sudija Feliks Cvajer (Felix Zwayer).

Turska - Portugal 0:3 (Silva 21', Akajdin a.g. 29', Bruno Fernandeš 56')

FT - Gotovo je u Dortmundu.

90' - Igrat će se još pet minuta.

85' - Turci pritišću odbranu Portugala, ali bez previše opasnih prilika.

75' - Čini se da je sve gotovo na Signal Iduna Parku. Turci su bezidejni, a Portugalci previše disciplinovani.

70' - Gulera je napokon ubacio Montela umjesto Akguna.

65' - Portugalci su umrtvili sada igru.

58' - Nove izmjene kod Turske. Jukšek i Jildiz su ušli umjesto Akturtolua i Ajhana.

56' - GOLLL!!!! Kakva akcija Portugalaca. Dugom loptom Neveš je pronašao Ronalda koji je sjajno pobjegao odbrani i onda je on asistirao u akciji 2 na 1 Bruni Fernandešu koji je ostao sam i pogodio mrežu Turaka.

53' - Prvi pokušaj u drugom poluvremenu. Jaziči je šutirao s 30-ak metara, ali Košta to lagano brani.

46' - Dvije izmjene kod Portugala - Leao i Palinja su izašli, a ušli Neveš i Neto. Kod Turske je ušao Jaziči umjesto Kokčua.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

45' - Poluvrijeme u Dortmundu.

45' - Igrat će se još jedna minuta.

45' - Palinja sada dobiva žuti. Igra se umrtvila, ali su i jedni i drugi igrači na ivici.

42' - Zaoštrila se utakmica. Akajdin je dobio karton, a i Zeki Čelik.

39' - Dobio je Leao karton za simuliranja i sada je suspendiran za 3. kolo grupne faze.

37' - Prijetili su Fernandeš, a onda i Ronaldo u proteklim minutama, ali lopte odlaze daleko od gola.

31' - Velika šansa za Tursku! Akturtolu je odlično prošao između defanzivaca i šutirao, ali brani Košta.

29' - GOLLL!!! Kakva glupost defanzivaca Turske. Nakon lošeg dodavanja Kansela, Samet Akajdin je krenuo vratiti golmanu, ali nije gledao gdje se Bajindir nalazi i poslao je loptu u svoju mrežu.

25' - Prvi žuti karton na susretu. Bardakči je dobio karton zbog neopreznog starta.

21' - GOLLLL!!!! Bernardo Silva doveo je Portugalce u vodstvo nakon sjajne akcije. Ronaldo je odvukao čuvara nakon dodavanja Leaa, ali lopta mu prolazi iza leđa i onda se ukazao veznjak i pogodio.

15' - Nije viđeno mnogo pravih prilika na utakmici. Utakmica se često sjecka faulom. Čekaju se prave prilike.

6' - Velika šansa za Tursku! Akturtolu je pobjegao svojim čuvarima, ali nije dobro zahvatio loptu.

1' - Prvi pokušaj Portugalaca na utakmici! Šutirao je Kristijano Ronaldo, ali hvata Bajindir.

1' - Počeo susret grupe F u Dortmundu!

Turska i Portugal ovu utakmicu dočekuju s po tri poda. Turska je savladala Gruziju (3:1), dok je Portugal nakon preokreta i dramatične završnice bio bolji od Češke (2:1).

Poznati su početni sastavi za ovu utakmicu. Zanimljivo da je Vinćenco Montela na klupi ostavio Ardu Gulera, dok je Roberto Martinez promijenio formaciju Portugala u 4-3-3-.

Turska: Bajindir, Čelik, Akajdin, Bardakči, Kadiolu, Čalhanolu, Ajhan, Akgun, Kokču, Akturkoglu i Jilmaz.

Portugal: Kosta, Kanselo, Diaš, Pepe, Mendeš, Bruno Fernandeš, Palinja, Vitinja, Bernardo Silva, Leao i Kristijano Ronaldo.

Podsjetimo, ranije su svoj meč drugog kola grupne faze odigrale Gruzija i Češka (1:1).