ŠOKANTAN PORAZ

Islanđani utišali Vembli: Loša uvertira Engleza za duel s našim komšijama

Gol odluke na Vembliju viđen je u 12. minuti kada je pogodio Jon Dagur Toršteinson

Platforma X

7.6.2024

Fudbaleri Islanda šokirali su Englesku i slavili pobjedu od 1:0 usred Vemblija.

Bila je to posljednja provjera za Engleze uoči Evropskog prvenstva, na kojem će biti jedan od glavnih favorita za osvajanje.

Uprkos tome što je selektor Engleske Geret Sautgejt (Gareth Southate) izmiješao tim, domaća selekcija je bila veliki favorit, ali su ih Islanđani ponovo šokirali.

Baš kao i 2016. na Evropskom prvenstvu, kada niko nije očekivao da će Island srušiti Engleze - 2:1 u osmini finala.

Gol odluke na Vembliju viđen je u 12. minuti kada je pogodio Jon Dagur Toršteinson (Thorsteinsson). Bila je to sjajna akcija Islanđana, koju je Toršteinson završio lijepim pogotkom.

Engleska je ovaj meč počela u sljedećem sastavu: Remzdej, Voker, Stons, Guehi, Tripije, Maino, Rajs, Palmer, Foden, Gordon i Kejn.

Priliku s klupe su dobili Konsa, Gomez, Toni, Saka, Aleksander-Arnold i Eze.

Neće se Englezi dugo sjećati ove utakmice, odmah se okreću Evropskom prvenstvu gdje ih u grupi čekaju Srbija, Danska i Slovenija. Prvu utakmicu reprezentacija "Tri lava" igra 16. juna, a protivnik je Srbija.