Hrvatska u dobroj formi pred Euro: Lako izašli na kraj sa Sjevernom Makedonijom

Pašalić: Prvi gol za reprezentaciju. Matija Habljak / PIXSELL

S. S.

4.6.2024

Fudbalska reprezentacija Hrvatske došla je do rutinske pobjede protiv Sjeverne Makedonije rezultatom 3:0 u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo u Njemačkoj.

Za susjede je dva puta pogađao Lovro Majer, a prvijenac u dresu reprezentacije je imao Marco Pašalić.

Gosti nisu bili bez šansi na Rujevici, ali ih nisu realizirali.

Majer je sjajnim pogotkom doveo Hrvatsku do vodstva već u 10. minuti iz slobodnog udarca.

Uoči odlaska na pauzu Bruno Petković petom upošljava Majera, koji izlazi jedan na jedan s Dimitrevskim i pogađa slabijom desnom nogom.

U 80. minuti je postavljen konačan rezultat. Budimir šutira glavom, Dimitrevski odbija loptu, a onda dolazi do Pašalića, koji pogađa gol na stadionu kluba u kojem igra.