Rapsodija Fenera: Džeko se osamio na vrhu liste strijelaca, izdominirao je i njegov "mali brat"

Džengiz je moj prijatelj, moj mlađi brat, rekao je ranije Džeko o Underu

Slavlje igrača Fenera. Sabah.tr

7.1.2024

Fudbaleri Fenerbahčea deklasirali su Istanbulspor u svojoj prvoj utakmici u 2024. godini sa 5:1.

Fener je lagano trijumfovao u meču 19. kola turske Superlige, a novi gol, svoj 17. ove sezone dao je kapiten BiH i "Plavo-žutih" Edin Džeko.

Džeko je u nadoknadi prvog dijela lijepo pogodio nakon asistencije Merta Muldura. To mu je bio 13. pogodak u prvenstvu, te se odvojio na čelu liste strijelaca. Mauro Ikardi (Icardi) je ostao na 12.

Ipak, u centru pažnje bio je turski fudbaler Džengiz Under (Cengiz) koji je postigao čak četiri gola.

Sjajnu partiju nagovijestio je odličnim golom u 6. minuti sa velike udaljenosti. U 34. je postigao drugi pogodak, a het-trik je kompletirao deset minuta kasnije.

Na startu drugog dijela je lijepo pogodio po četvrti put na ovoj utakmici. Mogao je Fener i do šestog gola, ali Dušan Tadić nije iskoristio penal u 63. minuti.

Jedini gol za Istanbulspor dao je Muamer Sarikaja (Sarikaya). u 32. minuti.

Fenerbahče je prvi tim Turske sa 47 bodova, ima tri više od Galatasaraja koji nešto kasnije igra svoju utakmicu 18. kola.

Inače, Undera zovu Džekinim malim bratom zbog Edinove izjave.

- Džengiz je moj prijatelj, moj mlađi brat. On je dobar igrač. Ipak, ne mogu da komentarišem transfere, ali sve što mogu reći je da je sjajan igrač – rekao je Džeko o Underu prošle godine prije nego je Fener potpisao turskog fudbalera.