PROCIJENITE SAMI

Je li Zrinjski oštećen protiv Legije: Pojavila se analiza odluke VAR-a, "Plemići" neće biti sretni

U 2D analizi je prikazano kako su obje linije pogrešno povučene, linija defanzivca Legije i linija napadača Zrinjskog

Je li bilo ofsajda. Screenshot / Arenasport

27.10.2023

Fudbaleri Zrinjskog izgubili su sinoć na svom terenu od Legije iz Varšave (1:2) u sklopu 3. kola Konferencijske lige.

"Plemići" su poveli u 30. minuti preko Nemanje bilbije, ali samo tri minute kasnije Slobodan Jakovljević je postigao autogol.

Blaž Kramer je u 62. minuti donio preokret Legiji nakon što je VAR potvrdio njegov gol, a iste sreće nije bio Matija Malekinušić šest minuta kasnije.

Slavili su pogodak igrači i navijači Zrinjskog, ali je VAR poništio pogodak zbog nedozvoljene pozicije.

Međutim, pojavile su se sumnje u odluku sudija i VAR-a. Naime, "VarCheck", koji nudi nezavisnu i objektivnu analizu spornih fudbalskih situacija nastalih prilikom povlačenja VAR linija, prikazao je 2D analizu koja prikazuje drugačiju situaciju.

Iz "VarChecka" su u 2D analizi prikazali kako su obje linije pogrešno povučene, linija odbrambenog Legije i linija napadača Zrinjskog, te da gol Malekinušića nije trebao biti poništen.

- Sada ćemo prikazat brzinsku 2D analizu ove situacije, a kasnije izbacujemo detaljnu 3D analizu i donosimo konačan sud - naveli su iz "VarChecka".